najtańszy sposób na nowe meble

Najtańszy sposób na nowe meble – zastanawiasz się, jak najniższym kosztem zyskać nowe meble? W tym wpisie podpowiem skuteczne rozwiązanie!

 

Najtańsze czy niepowtarzalne

Może być i jedno i drugie !! Co prawda czasami wcale nie chodzi o to, żeby meble były najtańsze. Najczęściej zależy nam, żeby były jedyne w swoim rodzaju i pasowały do naszego wnętrza. Każdy z nas lubi mieć rzeczy niepowtarzalne i takie których nikt nie ma. Ale prawda jest taka, że produkty niepowtarzalne są po prostu drogie. Nie zawsze mamy nadmiar pieniędzy, żeby takie drogie produkty kupić. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Najlepszy sposób na „nowe” tanie meble

Podpowiadam

najtańszym sposobem na nowe meble jest pomalować te meble, które już mamy!

Ogromnym atutem takich mebli jest to, że dokładnie znaszy ich układ. Są funkcjonalne i mieszczą wszystko czego potrzebujemy. Dlatego pytam – po co zmieniać coś co jest dobre? 

Zalety malowania swoich mebli

Dzięki temu, że pomalujesz meble, które już posiadasz, nie tylko zaoszczędzisz własne pieniądze, ale i przyczynisz się do ochrony środowiska. Jest to teraz szczególnie ważne, ponieważ nadmiar tworzyw sztucznych „zdominował świat”. Zaś szafy, komody czy inne meble, które były wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu są dużo bardziej trwałe, niż te produkowane teraz. Choć muszę przyznać, że zdarzyło mi się pomalować budżetowe meble kupione w Ikei (np. TUTAJ lub TUTAJ).

Dodatkowym atutem samodzielnego pomalowania mebli jest samorealizacja i satysfakcja! Nie musisz mieć żadnych zdolności artystycznych, żeby zmienić kolor swoich mebli. A uwierz mi, jak już to zrobisz, to radość i satysfakcja będą ogromne 🙂

Ja od 10 lat maluję meble farbami kredowymi Annie Sloan. I mogę zaświadczyć, że te farby są nie tylko wydajne, ale i szybkie oraz łatwe w użyciu.

Nie słyszałeś jeszcze o farbach Chalk Paint – nietoksycznych, wodno-rozpuszczalnych farbach kredowych, które pokrywają każdą powierzchnię bez konieczności usuwania wcześniejszych powłok?

Więcej szczegółowych informacji na temat farb kredowych przeczytasz w TYM artykule.

 

Jest kilka zasad, na które warto zwrócić uwagę podczas malowania mebli. Przeczytasz o nich w artykule „jak malować farbami kredowymi”.

Zatem jeszcze raz powtarzam! Żeby zyskać nowe meble i nie wydać masy pieniędzy, a także żeby zyskać najtańsze meble – po prostu je pomaluj! To najtańszy sposób na nowe meble! A wszystkie dostępne do tego produkty kupisz u nas w sklepie www.oldnewstyle.com !

Odsyłam Cię także na nasz kanał na YouTube. Znajdziesz tam więcej porad i tutoriali.