O nas

Jesteście ciekawi, kim jesteśmy? Zapraszamy do naszego świata!

Ewa - Czy zamiłowanie do mebli i prac stolarskich mogą być uwarunkowane genetycznie? Nie wiem, ale pamiętam, że od małego krzątałam się po warsztacie stolarskim dziadka, intrygował mnie jego wielki świat pełen wiórów i specyficznego zapachu ciętego drewna.

Ewa

Droga od tamtego czasu do dnia dzisiejszego była długa i pełna najróżniejszych doświadczeń. Pewnego dnia podjęłam decyzję, że czas odejść z posady w banku i zacząć robić, coś co będzie przynosiło mi radość i satysfakcję zawodową. Po ośmiu latach pracy w korporacji i przy wsparciu męża, postawiłam wszystko na jedną kartę i zaczęłam organizować Old New Style.

Wraz z założeniem własnej firmy, rozpoczął się nowy, fantastyczny i twórczy etap mojego życia, zaś odkrycie Chalk Paint było jak przysłowiowe postawienie „kropki nad I”. Dążę do tego, aby Old New Style było miejscem spotkań osób pragnących zmienić swoją codzienną przestrzeń. Przekonuję, że można mieszkać pięknie i gustownie - otaczając się meblami używanymi. To nie muszą być nikomu niepotrzebne rupiecie, ponieważ dzięki pomysłowi oraz włożonej pracy, mebel otrzymuje kolejną szansę na bycie perłą. Zachęcam do „pięknego” mieszkania i chcę przekazać cześć swojej fascynacji Chalk Paint, dlatego prowadzę warsztaty malowania i stylizacji farbami Chalk Paint, na których prezentuję nieograniczone możliwości farb. Uważam także, że piękno i niepowtarzalny charakter antyków odzwierciedla zachwycające efekty pracy ludzkich rąk, dlatego sama maluję meble i uczę się tajników trudnej sztuki tapicerstwa i klasycznej renowacji mebli.

Jestem żoną i spełnioną mamą trójki aktywnych maluchów. Jestem szczęśliwa z tego, że moja praca to moje hobby. Dzięki moim Klientom czuję, że to co robię ma sens.

 

Ania

Ania - Jak zapewne wiele artystów wizualnych mogę powiedzieć, że sztuka interesowała mnie już od dziecka. Choć oczywiście mam na myśli najpierw wielogodzinne rysowanie, a dopiero w miarę nabierania jakiejś dojrzałości rysowanie plus wielokrotne przeglądanie klaserów „Wielcy malarze”. Potem szczęśliwie dane mi było dostać się do położonego 30 m od morza Liceum Plastycznego w Gdyni, a jeszcze później spełnić marzenie i skończyć ASP w Warszawie.

Po wielu poszukiwaniach bardzo bliska stała mi się prostota i brak przesady (co może być oczywiście szeroko i inaczej przez każdego rozumiane). Obecnie zajmuję się rysunkiem, malarstwem i sztuką w przestrzeni publicznej. Wraz z przyjaciółką współtworzę stricte warszawski projekt Saski nie śpij! (saskiniespij.pl), ale moje indywidualne, bardziej kameralne działania można podejrzeć też tu: annamarczak.pl.

Zdradzę jeszcze, że kreatywne podchodzenie do wnętrz i swojej domowej przestrzeni też pociągało mnie chyba od zawsze! A praca w Old New Style tym bardziej otworzyła na możliwości związane z prostymi, ale bardzo efektownymi działaniami, które mogę zupełnie odmieniać naszą codzienną przestrzeń.

 

Anita

Anita - Jestem absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Wydziału Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuję się głównie malarstwem, eksperymentuję z instalacją artystyczną oraz fotografią. Jestem Dyrektorem Artystycznym 9. edycji Art Fresh Festival. Brałam udział w międzynarodowych targach The Other Art Fair London. Mam na swoim koncie liczne wystawy indywidualne oraz ekspozycje zbiorowe. Moje obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Kocham się w minimalizmie, dlatego w sztuce i życiu wyznaje zasadę: im mniej tym więcej. Cechuje mnie ogromna wrażliwość estetyczna oraz empatia. Lubię rozmowy z ludźmi, zwłaszcza dotyczące sfery wizualnej. Z ogromną przyjemnością i pasją zajmę się doradztwem w zakresie kolorów i aranżacji Państwa wnętrz.

 
 
 
 
 

My - jako zespół Old New Style - ze swojej strony serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem naszych warsztatów oraz asortymentem sklepu, zachęcamy także do odwiedzania nas osobiście w naszej warszawskiej pracowni lub na Facebooku.

Życzymy udanych zakupów i miłego malowania.

Pozdrawiamy

Ewa, Ania i Anita