Fotorelacja z warsztatów ekspresowych (12 i 19 stycznia 2019)

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów ekspresowych (12 i 19 stycznia 2019)
Fotorelacja z warsztatów ekspresowych (12 i 19 stycznia 2019)

Jak sobotni poranek, to tylko w Old New Style! 12 i 19 stycznia gościłyśmy u nas uczestniczki warsztatów ekspresowych. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obu ich części.

 

12 stycznia, standardowo warsztaty rozpoczęły się małym wykładem. Nasza niezastąpiona Ewa podzieliła się swoją wiedzą teoretyczną na temat farb kredowych Annie Sloan. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jakie powierzchnie można malować farbami Chalk Paint, jak przygotować meble przed malowaniem oraz co używać do malowania, chcąc osiągnąć zamierzony efekt. Oprócz tego, Ewa przybliżyła uczestnikom sylwetkę Annie Sloan i ideę jej farb kredowych.

Po teoretycznym wstępie, nadszedł czas na część praktyczną. Techniki zastosowane na pierwszej części warsztatów ekspresowych to: technika spękań impasto oraz postarzanie ciemnym i czarnym woskiem Annie Sloan (czyli patynowanie), technika postarzania „dwóch kolorów” (czyli dwukolorowa „przecierka”), ozdabianie mebla wzorem przy pomocy szablonu wielokrotnego użytku (tj. technika tapowania wzoru), technika frottage (czyli ozdabianie mebla strukturalnym wzorem) wraz ze stylizacją kolorowymi woskami.

Wszystkie osoby zainteresowane naszymi warsztatami znajdą terminarz > TUTAJ. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, koniecznie skontaktujcie się z nami.

IMG-8294 IMG-8289Do techniki spękań użyliśmy koloru Chalk Paint Old White oraz ciemnego i czarnego wosku Annie SloanIMG-8297 IMG-8296IMG-8295Technika frottage i śródziemnomorski błękit Chalk Paint Greek Blue.IMG-8306IMG-8302 IMG-8301W technice dwóch kolorów zostały użyte kolory: Chalk Paint Old White i Florence.IMG-8310IMG-8314 IMG-8316 IMG-8315IMG-8318IMG-8317

Powyżej prezentowaliśmy efekty pierwszej części warsztatów ekspresowych. Teraz zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ich drugiej części, którą przeprowadziliśmy 19 stycznia.

Warsztaty ekspresowe to odbywające się w soboty, dwugodzinne zajęcia przygotowujące do samodzielnego malowania farbami Annie Sloan. Na każdej z części zapoznajemy uczestników z kilkoma technikami stylizacji mebli. Warsztaty są jednodniowe i jak nazwa wskazuje, są  dość intensywne. Podczas warsztatów dzielimy się z uczestnikami informacjami na temat farb oraz zasad ich stosowania, a także przekazujemy cenne wskazówki podczas malowania najpopularniejszymi technikami stylizacji farbami kredowymi Annie Sloan.

Tej soboty uczestniczki naszych warsztatów zarówno w teorii jak i praktyce poznały techniki takie jak: malowanie strukturalne i patynowanie, ombre (przejście tonalne między kolorami) oraz postarzanie metodą chippy look.

image-10Ombre w kolorach Chalk Paint Napoleonic Blue i Old White.
image-8Poniżej malowanie strukturalne w kolorze Chalk Paint Arles i dużo ciemnego wosku.image-4image-5image-6imageimage-6image-2

Każde zajęcia są dla nas naprawdę miłym rozpoczęciem weekendu, dlatego dziękujemy Wam za to, że tak chętnie zapisujecie się na warsztaty malowania mebli w Old New Style. A uczestniczkom minionych warsztatów ekspresowych życzymy powodzenia, wielu pomysłów na metamorfozy mebli  i udanej dalszej pracy z farbami Chalk Paint. Mamy nadzieję, że wizyta u nas to dopiero początek wspaniałej przygody z meblami 🙂

A jeśli ktoś jeszcze nie brał udziału w naszych warsztatach, ale ma zamiar to zmienić – zapraszamy do zapoznania się z terminarzem, który dostępny jest TUTAJ. Zapisy przyjmujemy zarówno mailowo, jak i telefonicznie.

Do zobaczenia w Old New Style 🙂