Słoneczny kredens Chalk Paint English Yellow

Słoneczny kredens Chalk Paint English Yellow

Ten kredens jest bardzo niedoskonały - i dlatego skradł moje serce. Zachęcam do przeczytania wpisu na temat metamorfozy tego mebla.

Kredens "upolowałam" na jednej z aukcji internetowych. To znaczy "upolowałam" tylko z nazwy, ponieważ z perspektywy czasu muszę przyznać, że nie była to okazja życia. Zleżało mi, żeby znaleźć mebel w konkretnym stylu - miał być stary i prosty w swojej formie. Zależało mi, żeby pełnił funkcję naszego pracowniczego mebla na szkło i "zastawę".

Niestety takich mebli nie było zbyt wiele, zatem musiałam brać, co jest 😉

Po przywiezieniu kredensu do pracowni lekko się załamałam, ponieważ planowałam poddać mebel szybkiemu odnowieniu i wstawić go do wnętrza. Niestety zastałam na nim kilka warstw farby olejnej, sporo nierówności i brudu. Postanowiłam nie zdzierać tych wszystkich warstw farby olejnej - ponieważ bez opalarki jest to karkołomne zadanie.

Na szczęście farbami kredowymi Annie Sloan można odnawiać meble bez konieczności ich uprzedniego szlifowania i zdzierania starych farb i lakierów. Zatem od razu wzięłam się "do roboty"!

Pracę rozpoczęłam od wyszlifowania wszelkich zacieków i nierówności. Nie było to łatwe, ale zależało mi, żeby kolejne warstwy farby nie wydobywały tych niedoskonałości. Do szlifowania oczywiście używałam szlifierki - ponieważ ręczne usuwanie farby olejnej byłoby niemożliwe.

Następnie kredens bardzo dokładnie wyszorowałam i odtłuściłam. Tak przygotowany mebel mogłam pomalować.

Wybrałam kolor żółty z palety farb Annie Sloan - Chalk Paint English Yellow. Ten kolor świetnie pasuje do bieli, butelkowej zieleni Chalk Paint Amsterdam Green oraz do roślinności.

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_1

Ja swój kredens zabezpieczyłam woskiem bezbarwnym Annie Sloan - ponieważ nie używamy tego mebla zbyt często. Ale należy pamiętać, że robocze blaty warto zabezpieczać lakierami (ponieważ woski nie są wodoodporne oraz łatwiej się ścierają niż lakiery).

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_

Teraz nasz słoneczny kredens prezentuje się tak...

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_3 farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_4

... a tak wyglądał przed odnowieniem.

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_przed1

 

Teraz kredens rozświetla nasza pracownię 🙂 Jest takim słonecznym punktem naszej przestrzeni. Może nie wygląda doskonale, ale nie szkodzi, bo nam to nie przeszkadza.

Jesteście zainteresowani naszymi farbami, zachęcamy do kontaktu z nami. Odwiedzajcie nas także w pracowni w Warszawie przy ulicy Tarczyńskiej 11.

Udanego dnia,

pozdrawia,

Ewa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.