kredens English Yellow

Ten kredens jest bardzo niedoskonały – i dlatego skradł moje serce. A kolor żółty English Yellow dodaje optymizmu. Zachęcam do przeczytania wpisu na temat metamorfozy tego mebla.

Kredens „upolowałam” na jednej z aukcji internetowych. To znaczy „upolowałam” tylko z nazwy, ponieważ z perspektywy czasu muszę przyznać, że nie była to okazja życia. Zleżało mi, żeby znaleźć mebel w konkretnym stylu – miał być stary i prosty w swojej formie. Zależało mi, żeby pełnił funkcję naszego pracowniczego mebla na szkło i „zastawę”.

Niestety takich mebli nie było zbyt wiele, zatem musiałam brać, co jest 😉

Po przywiezieniu kredensu

do pracowni lekko się załamałam, ponieważ planowałam poddać mebel szybkiemu odnowieniu i wstawić go do wnętrza. Niestety zastałam na nim kilka warstw farby olejnej, sporo nierówności i brudu. Postanowiłam nie zdzierać tych wszystkich warstw farby olejnej – ponieważ bez opalarki jest to karkołomne zadanie.

Na szczęście farbami kredowymi Annie Sloan można odnawiać meble bez konieczności ich uprzedniego szlifowania i zdzierania starych farb i lakierów.

Zatem od razu wzięłam się „do roboty”!

Pracę rozpoczęłam od wyszlifowania wszelkich zacieków i nierówności. Nie było to łatwe, ale zależało mi, żeby kolejne warstwy farby nie wydobywały tych niedoskonałości. Do szlifowania oczywiście używałam szlifierki – ponieważ ręczne usuwanie farby olejnej byłoby niemożliwe.

Następnie kredens bardzo dokładnie wyszorowałam i odtłuściłam. Tak przygotowany mebel mogłam pomalować.

Wybrałam kolor żółty z palety farb Annie Sloan – Chalk Paint English Yellow.

Ten kolor świetnie pasuje do bieli, butelkowej zieleni Chalk Paint Amsterdam Green oraz do roślinności.

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_1

Ja swój kredens zabezpieczyłam

woskiem bezbarwnym Annie Sloan – ponieważ nie używamy tego mebla zbyt często. Ale należy pamiętać, że robocze blaty warto zabezpieczać lakierami (ponieważ woski nie są wodoodporne oraz łatwiej się ścierają niż lakiery).

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_

Teraz nasz słoneczny kredens prezentuje się tak…

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_3

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_4

… a tak wyglądał przed odnowieniem.

farby_annie_sloan_kredowe_english_yellow_żółty_kredens_przed1

 

Teraz kredens rozświetla nasza pracownię 🙂

Jest takim słonecznym punktem naszej przestrzeni. Może nie wygląda doskonale, ale nie szkodzi, bo nam to nie przeszkadza.

Jesteście zainteresowani naszymi farbami, zachęcamy do kontaktu z nami. Odwiedzajcie nas także w pracowni w Warszawie przy ulicy Tarczyńskiej 11. A jeśli chcecie poczytać więcej o kolorze English Yellow, to odsyłamy do naszego wcześniejszego wpisu oraz do strony internetowej Annie Sloan.

Udanego dnia,

pozdrawiam,

Ewa.