O farbie kredowej Chalk Paint

Chalk Paint™ nie jest po prostu farbą z dodatkiem kredy. Nie jest także farbą tablicową. Ponadto, nie jest to istniejąca dotychczas farba zmieniona tylko przez dodanie gipsu lub zaprawy lub nawet sody oczyszczonej do istniejącej farby. Chalk Paint™ jest wyjątkowo dekoracyjną farbą opracowaną do malowania mebli, podłóg i ścian. Jej obecny kształt zajęły Annie Sloan lata badań i doświadczeń pracy z farbą i kolorem.

Farba Annie Sloan świetnie przylega do większości powierzchni i tworzy niesamowite efekty szybko i łatwo. Można tworzyć nią strukturalne wykończenie oraz współcześnie modne gładkie powierzchnie. Chalk Paint™ jest nietoksyczną, na bazie wody farbą, która jest pozbawiona ołowiu, wolna od EG, bezzapachowa i ma bardzo niski poziom lotnych związków organicznych (LZO).

Dzięki Chalk Paint™ można osiągną wspaniałe możliwości. Annie Sloan bardzo starannie wybrała paletę kolorów. Początkowo przechodziła od miękkich, jasnych barw do odcieni żywych, czerpiąc z inspiracji zabytków kultury Europejskiej oraz popularnych w 20-tym wieku kolorów. Kolory zostały umiejętnie dobrane, aby zadowolić wszystkie gusta.

Kolory są intensywne, więc mogą być rozjaśniane, mieszane razem, przyciemniane, patynowane przy pomocy ciemnego wosku.

Czy Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan w rzeczywistości zawiera kredę?

Nazwa Chalk Paint™ nie odwołuje się do składników farby, ale raczej wyglądu jej wykończenia. Podobnie jak wiele innych farb, farby dekoracyjne Chalk Paint™ zawierają węglan wapnia. Węglan wapnia może być uzyskany z licznych źródeł, w tym z wapienia, kredy i marmuru. Oprócz tych naturalnych źródeł, węglan wapnia może być wytwarzany syntetycznie. Pomimo tego, że formuła Chalk Paint™ jest wysoce chronioną tajemnicą handlową, można powiedzieć, że węglan wapnia stosowany w Chalk Paint™ pochodzi z wielu źródeł, w tym z wapiennych kamieniołomach w USA.

Czy przedmioty, z którymi dziecko ma kontakt, a pomalowane Chalk Paint™ są bezpieczne dla dzieci?

Absolutnie! Reprezentatywne próbki Chalk Paint™ decorative paint by Annie Sloan otrzymały niezależny certyfikat „Bezpieczna zabawka” , przyznawany według ścisłych norm europejskich. Farba Annie Sloan oceniana była przez jednego z czołowych europejskich domów testowych, naukowcy potwierdzili pełną zgodność z normą PN-EN 71-3: 2013.

Chalk Paint™ jest nietoksyczna i ma bardzo niski poziom VOC. Jest wolne od ołowiu, zapachu i EG. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy zapoznać się z naszymi Kartami Bezpieczeństwa (Karty dostępne są w naszych sklepach oraz drogą mailową).

Jak przygotować mebel do pomalowania farbą kredową Annie Sloan?

Żeby pomalować mebel farbą Annie Sloan nie jest konieczne pracochłonne szlifowanie i przygotowywanie mebla. Nie trzeba zdzierać istniejących farb i lakierów. Wystarczy jedynie umyć mebel wodą z detergentem lub jeśli to konieczne, odtłuścić go benzyną ekstrakcyjną. Dzięki swojej niesamowitej recepturze, farba Chalk Paint™ przylega do każdej powierzchni, lakierowanej, politurowanej, mdf, plastiku, metalu lub tkaniny. Można nią farbować naturalne tkaniny oraz malować ściany i podłogi (jednak w tym ostatnim przypadku należy pamiętać, aby podłogę zabezpieczyć dobrym lakierem do parkietów).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Annie Sloan, przejdź TUTAJ.

Instrukcję „Jak malować farbami kredowymi Chalk Paint™” znajdziesz TUTAJ.