Jak powstały farby Chalk Paint® decorative paint by Annie Sloan

:Home » Blog » Jak powstały farby Chalk Paint® decorative paint by Annie Sloan
Jak powstały farby Chalk Paint® decorative paint by Annie Sloan

Annie Sloan opracowała tą słynną już farbę w 1990 roku. Od prawie 30 lat farby kredowe Chalk Paint są dostępne na rynku brytyjskim i sukcesywnie podbijają serca na całym świecie.  

Ale od czego się zaczęło? W latach osiemdziesiątych farby do stylizacji mebli nie były ogólnodostępne, więc Annie Sloan postanowiła rozwiązać ten problem na własną rękę. Jako absolwentka malarstwa malowała na zlecenie murale oraz meble. Ciężko było jej pogodzić opiekę nad małymi dziećmi z pracą zawodową, więc zamarzyła o farbie, którą bez jakiegokolwiek przygotowania można pomalować każdą powierzchnię.

Nie było łatwo znaleźć fabrykę, która wyprodukowałaby to, co zaplanowała Annie. Minęło trochę czasu, zanim Annie spotkała na swojej drodze ludzi, którzy byli chemikami i prowadzili w Belgii małą, rodzinną firmę. To oni podjęli się wyzwania wyprodukowania Chalk Paint.

Annie Sloan nazwała swoje farby Chalk Paint™ (czyli „farba kredowa”) ponieważ ich wykończenie jest matowe, wyglądające jak kreda, dzięki czemu Chalk Paint jest inna od większości farb.

chalk-paint-Burgundy-Annie-Sloan

Wbrew ogólnemu przekonaniu, farba Annie Sloan nie zawiera kredy. Nie jest to także farba tablicowa, po której można pisać kredą. Swoje matowe, kredowe wykończenie zawdzięcza węglanowi wapnia (który może mieć postać talku, kruszonego marmuru itp.). Chalk Paint bardzo różni się od dotychczasowych farb istniejących na rynku. Jest to wyjątkowa dekoracyjna farba wymyślona po to, aby szybko, łatwo, bez zbędnego przygotowania malować meble, metal, plastik, płytę mdf, ale i podłogi oraz ściany.

Żeby farba Chalk Paint mogła powstać, Annie Sloan włożyła w nią lata pracy, badań, wiedzy i doświadczeń.

Farba Chalk Paint® jest tylko jedna, ale dzięki niej możemy osiągnąć nieograniczone możliwości. Annie Sloan bardzo starannie dobiera kolory w palecie. Często inspiracją do ich powstania są miejsca, dzieła i zabytki kultury Europejskiej. Paleta kolorów zmienia się, po to, aby zadowolić gusta klientów.

Kolory zachwycają swoją różnorodnością, są na tyle intensywne, że można je rozjaśniać, mieszać ze sobą, przyciemniać lub patynować przy pomocy ciemnego wosku.

Porady 2