Kredens Cream & Burgundy DIY

:Home » Blog » Kredens Cream & Burgundy DIY
Kredens Cream & Burgundy DIY

Był sobie zwykły, sosnowy kredens, taki, jakich wiele. Aż tu pewnego dnia przemienił się z całkowicie inny, nie do poznania mebel.

 

A najciekawsze jest to, że jego pomalowanie nie wiązało się z uciążliwą i żmudną pracą. Dlaczego ? Ponieważ przed pomalowaniem farbami Chalk Paint decorative paint by Annie Sloan nie trzeba usuwać istniejącego lakieru. Wystarczy umyć mebel ciepłą wodą z mydłem i można malować.

Farby kredowe Annie Sloan dają przyjemne matowe wykończenie, zaś wosk sprawia, że powierzchnia staje się satynowa w dotyku.

Ja pomalowałam mebel na kolor Chalk Paint Cream.  Krawędzie są w kolorze Burgundy. W związku z tym, że mebel malowany był na zlecenie, a Klient poprosił o gładką powierzchnię, tym razem do malowania nie używałam pędzla, a wałka flokowego (czyli wałka do farb wodnych z bardzo krótkim meszkiem).

Przy tak dużych meblach dobrze jest rozplanować sobie pracę. Zanim zacznę malować ściankę, która styka się z inną, już pomalowaną, staram się zawsze poczekać, żeby farba wyschła. W tym wypadku musiałam jeszcze uwzględnić to, że łatwo jest zabrudzić jednym kolorem drugi, dlatego żeby oszczędzić sobie pracy, w pierwszej kolejności pomalowałam dwukrotnie kredens na kolor Cream, a gdy farba wyschła, całość zawoskowałam bezbarwnym woskiem Annie Sloan (z wyjątkiem blatu – który polakierowałam matowym lakierem).

Po kilku dniach, gdy wosk nabrał odporności, zaczęłam malować wcześniej zabezpieczone taśmą krawędzie na kolor bordowy. I rzeczywiście, w przypadku, gdy chlapnęła mi bordowa farba na wcześniej pomalowaną kremową powierzchnię, usunęłam ją przy pomocy wilgotnej szmatki. Jeśli to nie pomogło, to wtarcie odrobiny wosku wyczyściło plamę całkowicie.

Ostatnim etapem było woskowanie krawędzi w kolorze Burgundy. Po upływie kilku dni wywoskowałam mebel dwukrotnie.

Powstało coś takiego:

 

farby-annie-sloan-chalk-paint-cream-burgund-oldnewstyle-kolaż1

farby-annie-sloan-chalk-paint-cream-burgund-oldnewstyle-1kolaż2

farby-annie-sloan-chalk-paint-cream-burgund-oldnewstyle-kolaż3

farby-annie-sloan-chalk-paint-cream-burgund-oldnewstyle-1kolaż4

 

 

Zachęcam do samodzielnego malowania mebli, bo to nie jest trudne – szczególnie, gdy robimy to farbami Annie Sloan.

Przekonajcie się sami!