Metamorfoza komody czyli mebel w kolorze kaczego jaja Duck Egg Blue- DIY

Chalk Paint® Duck Egg Blue to kolor „kameleon”, ponieważ zmienia się w zależności od światła i kolorystyki otoczenia. Jednak uogólniając, można pokusić się o stwierdzenie, że to kolor zielono-szaro-niebieski.

 

Farba kredowa Annie Sloan Duck Egg Blue ma piękny, elegancki, a zarazem stonowany kolor. Idealnie nadaje się do wnętrz w stylu francuskiej elegancji, ale także pasuje do stylu angielskiego lub wiejskiego. Jeśli chcesz nadać wnętrzu odrobinę niepowtarzalnego sznytu, powinieneś wybrać z palety właśnie ten kolor farby Annie Sloan.

Moją komodę najpierw pomalowałam farbą Annie Sloan w kolorze  Chalk Paint Old White, a następnie miejscami (czyli tam, gdzie planowałam zrobić przetarcia w celu odsłonienia farby) na kolor  Chalk Paint Florence. Gdy obie warstwy farby wyschły, całość pomalowałam dwukrotnie na wspomniany już kolor kaczego jaja czyli Annie Sloan Chalk Paint Duck Egg Blue.

farby-annie-sloan-duck-egg-wosk-oldnewstyle-komoda-3

Po wyschnięciu farby postanowiłam zrobić przetarcia, ale nie przy pomocy papieru ściernego, a wilgotnej gąbki. Wykonane w ten sposób przetarcia są delikatniejsze, niż te zrobione przy pomocy papieru ściernego.

farby-annie-sloan-duck-egg-wosk-oldnewstyle-komoda-2

Każda praca ewoluuje, musi dojrzeć i w tym przypadku było podobnie. Gdy zrobiłam przetarcia, wywoskowałam mebel jasnym woskiem Annie Sloan Soft Clear Wax. Okazało się, że mebel wyglądał „płasko”, dlatego postanowiłam spatynować go odrobiną ciemnego wosku Annie Sloan Soft Dark Wax. Na sam koniec miejscowo pozłociłam nogi i okucia woskową pastą pozłotniczą.

Efekt końcowy prezentuje się następująco.

sesja biznesowa-45

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej, jak malować farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – zapraszam na warsztaty, które odbywają się w naszej pracowni. Harmonogram znajdziesz tutaj.

Miłego malowania!

Pozdrawiam, Ewa.