Metamorfoza ramy czyli najpiękniejsza zieleń Annie Sloan DIY

Tym razem wzięłam na warsztat starą ramę z gipsowymi ornamentami. Postanowiłam, że nadam jej intensywny zielony kolor. Najpiękniejszą zieleń jaką widziałam ma w palecie kolorów Annie Sloan. Ta zieleń to Chalk Paint Antibes Green.

W związku z tym, że farba Annie Sloan w kolorze Antibes Green wygląda najładniej w towarzystwie ciemnego wosku Annie Sloan Soft Dark Wax, po pomalowaniu oraz wywoskowaniu ramy jasnym woskiem Annie Sloan, postanowiłam spatynować ją ciemnym woskiem.

chalk-paint-farba-annie-sloan-antibes-malowana-rama-1 chalk-paint-farba-annie-sloan-antibes-malowana-rama-2 chalk-paint-farba-annie-sloan-antibes-malowana-rama-3

 

Mając stary przedmiot, np. ramkę na zdjęcia, lampę, lustro lub starą szafeczkę, można wyczarować wspaniałe wnętrze, dodając do niego odrobinę kolorowych dodatków. A jak najłatwiej ocalić od zapomniany taki stary przedmiot – oczywiście malując go farbą Annie Sloan. Sprawa jest o tyle prosta, że taki przedmiot nie wymaga żadnego przygotowania, żadnego szlifowania w celu oczyszczania go z lakieru. Wystarczy pomalować i następnie powoskować (lub polakierować).

Miłego malowania!