Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 23 września 2017

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 23 września 2017
Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 23 września 2017

Wakacje dobiegły końca, więc wracamy do wytężonej, warsztatowej pracy. Tej jesieni sporo się będzie u nas działo!

Tymczasem zapraszam na fotorelacje z warsztatów malowania mebli farbami kredowymi Annie Sloan, które odbyły się w naszej pracowni w minioną sobotę. Jesienne choroby sprawiły, że dwie uczestniczki do nas nie dojechały, ale za to udział w warsztatach wzięły: Mariola, Małgosia oraz Martyna. Dziękuję pięknie za wspaniały, pracowity i „babski” dzień.

Wszystkie osoby chcące uczestniczyć w naszych warsztatach z technik stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan zachęcam do zapoznania się z terminarzem i opisem warsztatów (znajduje się on TUTAJ). Jeśli macie jakiekolwiek pytania, nie wahajcie się skontaktować z nami.

Warsztaty zaczęły się od wstępu na temat powstania farb kredowych Chalk Paint i postaci Annie Sloan. Opowiedziałam czym i po czym malować, jak przygotować powierzchnie do malowania, jak łączyć kolory oraz jak sobie radzić z nieprzewidzianymi sytuacjami. Następnie przystąpiłyśmy do części praktycznej – czyli ćwiczenia technik stylizacji mebli.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_1 09.22.25

Po przerwie uczestniczki wzięły na warsztat przedmioty przyniesione z domu.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_kolaż0

Małgosia postanowiła odnowić etażerkę tak, aby kolorem nawiązywała do kultury islamskiej, dlatego wybrała technikę strukturalnego malowania oraz mocny turkus Chalk Paint Florence. Po woskowaniu bezbarwnym woskiem Soft Wax Clear spatynowała mebel ciemnym woskiem Soft Wax Dark oraz dodała delikatne smugi złotym woskiem Annie Sloan.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_kolaż2 farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_kolaż3

Mariola przywiozła dwie szuflady od regału czekającego na „zmianę wyglądu”. Początkowo rozważała jeden z neutralnych, szaro-beżowych kolorów, ale ostatecznie dała się przekonać do bardziej odważnej i radykalnej zmiany. Wybrała piękną, głęboką zieleń Chalk Paint Amsterdam Green – kolor niezwykle modny w tym sezonie. Całość zabezpieczyła bezbarwnym woskiem Annie Sloan.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_kolaż4 farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_10

Martyna z kolei od razu miała ustaloną wizję swoich dwóch, drewniano-skórzanych kuferków. Jeden pomalowała kolorem białym Chalk Paint Old White oraz ozdobiła szablonem z wzorem marokańskiej koniczyny w kolorze Chalk Paint Giverny.

Drugi kuferek został pomalowany słonecznym, żółtym Chalk Paint English Yellow, zaś wzór arlekina Martyna zrobiła kolorem ciepłej bieli Chalk Paint Original.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_kolaż1 farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_25

 

Serdecznie wszystkich zapraszam do odwiedzania naszej warszawskiej pracowni mieszczącej się przy ulicy Opaczewskiej 16 na Ochocie, zaś osoby zainteresowane warsztatami malowania mebli zachęcam do zapoznania się z harmonogramem (przejdź TUTAJ) oraz do kontaktu z nami.

Życzę miłego dnia!

Pozdrawiam ciepło,

Ewa.