Malowanie wzorów na tkaninie

Malowanie wzorów na tkaninie – jeśli wymyśliłaś/łeś sobie, że zrobisz ten sam ozdobny motyw na meblach, zasłonach lub/i poduchach i nie wiesz, jakie farby nadają się do tego najlepiej – jest jedna prosta odpowiedź!

Farby do wszystkiego

Czy wiesz, że farbami Annie Sloan można malować prawie po każdej powierzchni (według mnie po każdej z wykluczeniem eko-skóry). Można także malować na tkaninach. I nie mam tu na myśli malowania tapicerki (bo malować tapicerkę także można), a robienie wzorów farbą kredową. A że nie każdy jest malarzem obrazów olejnych i nie każdy ma talent do kreślenia linii, podczas wykonania wzorów warto korzystać z szablonów wielokrotnego użytku (np. TAKICH ).

malowanie wzorów na tkaninie farbami kredowymi ANNIE SLOAN

Malowanie wzorów przy pomocy szablonu

Ja najczęściej tego typu wzory wykonuję pędzelkiem do szablonów lub wałkiem z gąbki. Ważne jest, aby podczas malowania farba nie była zbyt gęsta, ponieważ po wyschnięciu zrobi się zbyt grupa „skorupa”.

Żeby utrwalić wzór, można przeprasować gorącym żelazkiem tkaninę z nowo namalowanym wzorem.

malowanie wzorów na tkaninie farbami ANNIE SLOAN

Jeśli szukasz inspiracji, bo nie wiesz, do czego używać szablonów, zachęcam do zapoznania się z TYM wpisem  – znajdziecie w nim kilka propozycji Annie Sloan.

Powracając do malowania na tkaninie 🙂  Pomalowaną tkaninę warto uprać pierwszy raz ręcznie. Wtedy nieznaczna ilość farby „spierze się”, ale wzór zostanie.

Malowanie wzorów na tkaninie – rada

Moja rada: tkaniny śnieżnobiałe podczas pierwszego prania mogą zostać zafarbowane przez intensywny kolor farby, dlatego warto wybierać jasne (ale nie białe) tkaniny oraz pastelowe kolory farb Annie Sloan.

Zatem do dzieła!

A kilka innych porad znajdziesz na naszym kanale na YouTube!

Pozdrawiam Was gorąco,

Ewa.