Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli 2 stopnia – 22 października 2016

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli 2 stopnia – 22 października 2016
Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli 2 stopnia – 22 października 2016

Rozpoczęliśmy w naszej pracowni cykl warsztatów stylizacji mebli drugiego stopnia. Program tych warsztatów znacznie różni się od warsztatów malowania mebli farbami Annie Sloan, choć oczywiście cały czas bazujemy na produktach Annie.

Na warsztatach pierwszego stopnia pokazujemy, jak malować farbami Annie Sloan, jak uzyskać ciekawe efekty przy pomocy farb i wosków, jak wykonać mniej znane techniki. Ponadto, w drugiej części tych warsztatów, uczestnicy malują swój niewielki mebel. Warsztaty pierwszego stopnia trwają najczęściej prawie cały dzień.

Czym wspomniane wyżej warsztaty różnią się od warsztatów drugiego stopnia? Przede wszystkim tym, że pracujemy na mniejszych formach – ramkach i deseczkach. Oczywiście używamy farb Annie Sloan, ale jest ona tylko bazą pod to, co dzieje się dalej.

W programie warsztatów stylizacji mebli drugiego stopnia wspólnie wykonujemy następujące techniki:

-spękania przy pomocy dwuskładnikowego preparatu do spękań Annie Sloan

-złocenia przy pomocy płatków miedzi/mosiądzu/aluminium przyklejane na klej Gold Size Annie Sloan

-transfer wydruku wykonanego na papierze (za pośrednictwem medium – kleju Annie Sloan)

-malowanie szablonu farbami Chalk Paint Annie Sloan na tkaninie.

W warsztatach 22 października 2016 r. wzięły udział: Katarzyna, Agnieszka, Ilona oraz Katarzyna. Akurat tak się zdarzyło, że wszystkie uczestniczki poznały się na warsztatach malowania mebli pierwszego stopnia, i postanowiły razem uczyć się innych technik.

Ja tymczasem serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszych kolejnych warsztatach ( harmonogram znajduje się TUTAJ), a osoby ciekawe tego, jak było tym razem, zachęcam do obejrzenia fotorelacji:

Zaczęliśmy od wykonania transferu. Nie była to najłatwiejsza praca 😉

farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-13 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-31farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-14 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-15  farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-1 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-8 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-10 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-16 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-17

Oto malowanie szablonu na tkaninie…

farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-20 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-11 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-12

i efekt końcowy. Uważam, że wyszło świetnie !

farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-1

Do wykonania spękań koniecznym narzędziem jest suszarka.

farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-26

Spękania – aby były widoczne – podkreśla się ciemnym woskiem Annie Sloan Soft Wax Dark.

farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-27 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-28 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-spekania-2

Kolejna technika, czyli złocenia. Od tej chwili płatki złota i srebra fruwały w powietrzu 🙂

farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-3 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-29 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-6farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-30 farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-warsztaty-stylizacji-mebli-zlocenia-transfer-malowanie-na-tkaninie-5

Gorąco zachęcam do próbowania swoich sił w stylizacji mebli. Farby kredowe i inne produkty Annie Sloan świetnie nadają się do tego. Malujcie, ozłacajcie, patynujcie, a zobaczycie, że powstaną niepowtarzalne cuda.

Miłego dnia 🙂