Jak pomalować krzesła – Annie Sloan Napoleonic Blue DIY

:Home » Blog » Jak pomalować krzesła – Annie Sloan Napoleonic Blue DIY
Jak pomalować krzesła – Annie Sloan Napoleonic Blue DIY

Nasze warsztatowe krzesła co jakiś czas przechodzą kolejną metamorfozę. Farby Annie Sloan mają jedną ważną zaletę – jak znudzi się nam kolor mebla lub przestanie pasować do reszty mebli we wnętrzu, można szybko zmienić jego wygląd.

Szybko i skutecznie – czyli to co niecierpliwcy lubią najbardziej! 🙂

Farbami Annie Sloan malujemy bez specjalnego przygotowania mebla, wystarczy umyć go ciepłą wodą z mydłem lub odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Nie trzeba tracić czasu i energii na szlifowanie, zdzieranie starych powłok. Każdy, kto choćby raz czyścił mebel do litego drewna, wie, jak uciążliwy jest to proces.

Jak wspomniałam na początku wpisu – nasze warsztatowe krzesła świetnie nadają się do wszelkiego eksperymentowania. Tym razem postanowiłam pomalować wszystkie na ten sam kolor – Chalk Paint Napoleonic Blue. To piękny, urzekający, kobaltowy granat.

Na oparciu każdego krzesła pomalowałam wzory przy pomocy szablonów Annie Sloan. Ponadto, warto dodać, że wszystkie krzesła są zabezpieczone woskiem bezbarwnym Soft Wax Clear.

Często dostaję pytania, czy wosk nie zetrze się na krzesłach. Tak, prawdą jest, że wosk jest mniej trwały niż lakier, ale na krzesła świetnie się nadaje. Należy jedynie pamiętać, żeby przez dwa, trzy dni nie siadać na krzesłach, aby wosk miał możliwość utwardzić się (ps. proces utwardzania się wosku trwa do 6 tygodni, ale w tym czasie z mebli woskowanych można korzystać).

chalk-paint-farby-annie-sloan-napoleonic-blue-freya-scandinavian-pink-krzesło-kolaż

A poniższym krześle wykorzystałam szablon Annie Sloan Classical Bird – pomalowałam go w kolorze pięknego, pastelowego błękitu Chalk Paint Louis Blue.

chalk-paint-farby-annie-sloan-napoleonic-blue-classical-bird-louis-blue-krzesło-1a

Tutaj widoczny jest szablon Annie Sloan Freya – w kolorze Chalk Paint Scandinavian Pink. Bardzo lubię ten kolor, choć musze przyznać, że jest bardzo niedoceniany.

chalk-paint-farby-annie-sloan-napoleonic-blue-freya-scandinavian-pink-krzesło-2a

Zachwyca mnie to połączenie kolorystyczne – Chalk Paint Napoleonic Blue oraz Chalk Paint Antibes Green. Skoro zieleń, to i drzewa – czyli szablon z kolekcji Annie Sloan Trees.

chalk-paint-farby-annie-sloan-napoleonic-blue-treen-antibes-green-krzesło-3a

Na koniec bardziej rustykalny wzór, czyli szablon Annie Sloan Flower String w kolorze Chalk Paint Arles.

chalk-paint-farby-annie-sloan-napoleonic-blue-flower-string-arles-krzesło 4

A dla kontrastu pokaże, jak wyglądały te krzesła we wcześniejszej odsłonie:

 

chalk-paint-farby-annie-sloan-antoinette-henrietta-decoupage

Te krzesła wcześniej były pastelowe. Wspomnę tylko dla zainteresowanych, że wykorzystałam do ich pomalowania następujące kolory z pelety Annie Sloan: Chalk Paint Old White, Chalk Paint Henrietta, Chalk Paint Antoinette oraz Chalk Paint Emile. Jedno z krzeseł było ozdobione różami w technice decoupage, zaś pozostałe szablonami.

Życzę miłego dnia,

pozdrawiam 🙂