Pomysł na trzy stołki – DIY

:Home » Blog » Pomysł na trzy stołki – DIY
Pomysł na trzy stołki – DIY

Trzy zwykłe sosnowe taborety zostały poddane metamorfozie. Każdy z nich miał wyglądać inaczej i każdy miał „przykuwać wzrok”. Mam nadzieję, że efekt został osiągnięty. Spójrzcie, czy nam się to udało.

 

A zaczęło się od tego, że kilka tygodni temu dostałam „zlecenie” na wystylizowanie trzech stołków. Jak wspomniałam wcześniej, każdy stołek miał być w innej technice. Zadania wystylizowania stołków podjęły się Ania i Anita z naszej pracowni. Spójrzcie, jak teraz wyglądają zwykłe sosnowe stołki.

farby_annie_sloan_kredowe_stołki_13-001

Pierwszy stołek został pomalowany w technice ombre. Kolorystyka przechodzi od Chalk Paint Provence (na nogach), do Chalk Paint English Yellow (na siedzisku). Nie jest to najłatwiejsza technika, ale trzeba przyznać, że bardzo efektowna.

farby_annie_sloan_kredowe_stołki_6-001 farby_annie_sloan_kredowe_stołki_9-001

Drugi stołek został pomalowany strukturalnie na biało, a następnie spatynowany ciemnym woskiem Annie Sloan. Zanim nałożymy ciemny lub czarny wosk warto wcześniej powoskować powierzchnię woskiem bezbarwnym (po to, aby ciemny wosk nie wniknął zbyt mocno w farbę; bezbarwny wosk działa jak swoisty filtr ochronny). Ponadto, nadmiar ciemnego/czarnego wosku usuwamy ścierając go szmatką z odrobiną bezbarwnego wosku.

farby_annie_sloan_kredowe_stołki_3-001 farby_annie_sloan_kredowe_stołki_2-001

Ostatni, trzeci stołek jest w kolorze pastelowego różu Chalk Paint Antoinette. Wzór arlekina został wykonany przy pomocy szablonu z kolekcji Americana Decor kolorami Chalk Paint Arles oraz Chalk Paint Scandinavian Pink. Wykonując wzór z szablonu należy dobrze odsączyć z farby gąbkę lub pędzelek, tak, aby farba nie podciekła pod szablon w trakcie jego malowania.

farby_annie_sloan_kredowe_stołki_5-001 farby_annie_sloan_kredowe_stołki_11-001

(ps. wszystkie taborety były zabezpieczone bezbarwnym woskiem Soft Wax Annie Sloan).

A oto efekt końcowy!

farby_annie_sloan_kredowe_stołki_4-001 farby_annie_sloan_kredowe_stołki_7-001

Życzę Wam spektakularnych metamorfoz !!!

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa.