Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 10 grudnia 2016

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 10 grudnia 2016
Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 10 grudnia 2016

Odczarowujemy w naszej warszawskiej pracowni zimowy marazm – malujemy, stylizujemy po to, aby odgonić nudę i zimową szarość. Kolejna warsztatowa sobota za nami. Zapraszam na fotorelacje.

Tym razem w warsztatach uczestniczyły Panie Anna, Agnieszka, Magdalena oraz Joanna  z mężem Pawłem. W pierwszej części warsztatów uczestnicy ćwiczyli techniki stylizacji mebli. Dowiedzieli się, jak wykonać spękania farby, jak zrobić wzory techniką frottage, uczyli się tapowania, patynowania, postarzania przetarciami, stylizacji woskami kolorowymi i wiele innych. Drugim etapem warsztatów było pomalowanie i wystylizowanie przedmiotu lub małego mebla przyniesionego z domu. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z przebiegu warsztatów.

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w naszych warsztatach stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan, zapoznaj się z terminarzem warsztatów – znajdziesz go TUTAJ.

annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-8 annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-10 annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-11 annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-3 annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-12

Sklejka początkowo została pomalowana na kolor Chalk Paint Paris Grey, a następnie na kolor Old White. Oczywiście mocne przetarcia odkryły szarość Paris Grey.

annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-5

Malowanie mocno strukturalne w kolorze Chalk Paint Graphite, zabezpieczone ciemnym woskiem Annie Sloan (w tym przypadku ciemny/brązowy wosk sprawił, że grafit stał się cieplejszą czernią).

annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-6

Stylizowany kwietnik w kolorze starej bieli – Old White. Przetarcia papierem ściernym postarzyły go, odsłaniając brąz drewna. Całość została zabezpieczona bezbarwnym woskiem Annie Sloan.

annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-13 annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-9

Kolorem bazowym tego pudełka na serwetki jest kolor kaczego jaja – Chalk Paint Duck Egg Blue, zaś wzór dmuchawca jest w kolorze Chalk Paint Arles. Farba została zabezpieczona bezbarwnym woskiem Annie Sloan.

annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-2 annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-1

Blat stołu pomalowany przez Joannę i Pawła jest w kolorach Paris Grey oraz Old White. W związku z tym, że blat jest meblem często użytkowanym, zostanie zabezpieczony mocnym lakierem do drewna.

annie-sloan-farby-kredowe-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-old-new-style-4

 

Jeszcze raz zapraszam na kolejne warsztaty w naszej pracowni Old New Style. Przejdź TUTAJ, aby zapoznać się z harmonogramem i szczegółami warsztatów.

Miłego dnia!