Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 1 lipca 2017

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 1 lipca 2017
Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 1 lipca 2017

Gorąco, bo lipcowo zapraszam na kolejną fotorelację z naszych warsztatów malowania mebli farbami kredowymi Annie Sloan.

 

Wszystkie osoby zainteresowane naszymi warsztatami, zachęcam do zapoznania się harmonogramem i opisem warsztatów (można znaleźć go przechodząc TUTAJ). Pracownia Old New Style mieści się na Ochocie w Warszawie, przy ulicy Opaczewskiej 16.

Ja ze swojej strony bardzo dziękuję uczestniczkom za spędzony wspólnie dzień. A tym razem w warsztatach udział wzięły panie Agata, Alina, Joanna oraz Monika.

W pierwszej cześć zajęć panie przećwiczyły na deseczkach techniki malowania strukturalnego, impasto, patynowania, frottage, stylizacji kolorowymi woskami, postarzania poprzez przetarcia papierem ściernym oraz nauczyły się wykonywać wzory przy pomocy szablonów.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_kolaż1

Drugim etapem warsztatów była stylizacja swojego mebla.

Pani Agata swój stolik postanowiła pomalować strukturalnie na kolor różowy Chalk Paint Antoinette. W tej technice suszarka jest nieodzownym elementem! Wszelkie nierówności farby zostały podkreślone ciemnym woskiem Soft Wax Dark Annie Sloan.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_6afarby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_6

Warto pamiętać, że ciemny wosk Annie Sloan zawsze nakładamy na bazę wosku bezbarwnego Soft Wax Clear. W przeciwnym wypadku ciemny wosk mocno przyciemnia farbę i na tyle wnika w farbę, że nie można go już rozjaśnić. Nadmiar wosku ciemnego ściera się miękką szmatką z odrobiną bezbarwnego wosku.

Stolik przed starciem nadmiaru ciemnego wosku:

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_8

A tak wygląda stolik po starciu nadmiaru ciemnego wosku. Widać, że przyciemnienie jest delikatniejsze.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_10

Panie Alina i Joanna przyniosły identyczne stołki ze stopniami.

Pani Alina zdecydowała się na technikę „dwóch kolorów”. Użyła w tym celu jako bazę kolor Chalk Paint Old Violet, a gdy farba wyschła położyła Chalk Paint Olive. Dodatki (np. wzory z szablonów) zostały wykonane w kolorze Chalk Paint Burgundy. Stołek został zabezpieczony bezbarwnym woskiem Soft Wax Clear Annie Sloan.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_3afarby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_9 farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_7 farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_11

Pani Joanna wybrała na nogi szarość Chalk Paint Paris Grey, zaś blat został pomalowany na kolor pastelowego turkusu Chalk Paint Provence. Całość zabezpieczona woskiem bezbarwnym. (Nie wiem, jak to się stało, ale zapomniałam zrobić zdjęcia skończonego stołka pani Joanny – za co przepraszam.) 🙁

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_7a

Pani Monika wzięła na warsztat nogi stołu. Wybrała kolor Old White. Niestety stolik okazał się dość pracochłonny, dlatego Pani Monika skończyła go już w domu.

farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_5 farby_annie_sloan_chalk-paint_warsztaty_malowania-mebli_farbami_kredowymi-oldnewstyle_4

Życząc miłego dnia, serdecznie zapraszam na nasze kolejne warsztaty stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan.

Pozdrawiam, Ewa.