Woski pozłotnicze Annie Sloan – do czego służą i jak je nakładać?

Woski pozłotnicze z zasady są alternatywą do złoceń wykonywanych metodą tradycyjną (czyli płatków pozłotniczych przyklejanych na klej – u Annie Sloan służy do tego klej Gold Size). 

 

Według mnie, w porównaniu do złocenia przy pomocy płatków, złocenie wykonane przy pomocy wosku pozłotniczego jest rozwiązaniem łatwiejszym, szybszym i tańszym.

Po pierwsze dlatego, że wosk nakłada się albo bezpośrednio na farbę albo na wosk bezbarwny i wystarczy do tego mała szmatka, pędzelek lub po prostu palec.

Po drugie wosk nie musi wysychać. Dzięki kremowej konsystencji, wciera się go w powierzchnię i od razu można użytkować mebel (choć przez pierwsze dwa dni warto delikatnie obchodzić się z woskowaną powierzchnią).

Po trzecie – do nałożenia wosku pozłotniczego nie potrzebujemy dodatkowego asortymentu (jak kleje, pędzle itp). Ponadto – jak zapewnia Annie Sloan – wosk jest bardzo wydajny, ponieważ tubka o pojemności 15 ml pokrywa około 1,2m3.

Gilding-Wax-Group

Pomimo wielu niezaprzeczalnych zalet, należy pamiętać, że woski pozłotnicze nie są tak świetnie kryjące jak przyklejane listki do złocień. Może się zdarzyć, że wosk będzie lekko transparentny (szczególnie, jak nałożymy go na wosk bezbarwny Annie Sloan). Chociaż tak naprawdę ta cecha wcale nie musi okazać się wadą, ponieważ w wielu wypadkach wykończenie jakie zapewnia wosk pozłotniczy jest wystarczające.

Najwspanialsze jest to, że jest dostępnych aż pięć kolorów wosków pozłotniczych Annie Sloan, i tak – jest jasne złoto, ciepłe złoto, jasne srebro, ciemne srebro oraz miedź.

jasne-złoto-wosk-pozłotniczy-Annie-Sloan-Gilding-Wax-farby-chalk-paint-10

ciepłe-złoto-wosk-pozłotniczy-Annie-Sloan-Gilding-Wax-farby-chalk-paint-9

jasne-srebro-wosk-pozłotniczy-Annie-Sloan-Gilding-Wax-farby-chalk-paint-8

ciemne-srebro-wosk-pozłotniczy-Annie-Sloan-Gilding-Wax-farby-chalk-paint-7    miedź-wosk-pozłotniczy-Annie-Sloan-Gilding-Wax-farby-chalk-paint-11

 

A jak używać wosków pozłotniczych Annie Sloan? Oto krótki tutorial pokazujący, jak łatwa jest aplikacja i stylizacja tymi woskami.

 

Poniżej znajdziecie skrzynię autorstwa Annie Sloan wystylizowaną złotym woskiem.

annie-sloan-gilding-wax-trunk

farby_kredowe_annie_sloan_chalk_paint_napoleonic_blue_złocenia_2

 

Jeśli macie konto na Facebooku i chcecie zobaczyć filmik z nakładania srebrnego wosku Annie Sloan – przejdź do wpisu klikając TUTAJ.

Załączam jeszcze link do wosków pozłotniczych w naszym sklepie internetowym – przejdź TUTAJ.

Zachęcam do zabawy i „probowania” możliwości wosków do złoceń. Dają na prawdę dużo możliwości.

Miłego dnia Wam życzę.

Pozdrawiam,

Ewa.