Metamorfoza konsoli – czyli Chalk Paint Graphite DIY

:Home » Blog » Metamorfoza konsoli – czyli Chalk Paint Graphite DIY
Metamorfoza konsoli – czyli Chalk Paint Graphite DIY

Przysłowiowy „szewc bez butów chodzi”. Jestem tego dowodem, ponieważ na dziesiątki pomalowanych mebli (w większości dla klientów), jak dotąd tylko jeden pomalowałam dla siebie. 

 

Jest to secesyjna konsola, która rzeczywiście stoi w moim domu. Pomalowałam ją dawno temu na kolor Chalk Paint Graphite.

 

Zabezpieczyłam ją jedynie woskiem Annie Sloan Soft Clear Wax i pomimo tego, że jest bardzo intensywnie eksploatowana, cały czas wygląda świetnie.

Warto co kilka miesięcy przetrzeć mebel szmatką z odrobiną wosku, po to, aby odnowić powłokę wosku. Taki zabieg sprawi, że nasz mebel będzie dłużej nam służył.

 

kolaż-farby-annie-sloan-chalk-paint-graphite-konsola-.2jpg

 

Konsola była na tyle zniszczona, że wymagała przemalowania. Widoczne były liczne dziurki po kornikach, fornir na blacie był mocno uszkodzony (najprawdopodobniej na skutek przechowywania mebla w nieodpowiednich warunkach atmosferycznych).

Farba Annie Sloan przykryła wszystkie niedoskonałości.

Farbami kredowymi Chalk Paint decorative paint by Annie Sloan można malować każdy mebel, bez konieczności przygotowywania, szlifowania i zdzierania wcześniejszych powłok. Po prostu bierzemy pędzel i malujemy.

 

Miłego malowania!