Farba do ścian Wall Paint Annie Sloan – najczęściej zadawane pytania FAQ

Masz pytania dotyczące farby do ścian Annie Sloan. Ten wpis jest dla Ciebie!

 

Jaka jest różnica między farbą kredową do mebli Chalk Paint a farba do ścian Wall Paint?

Obie farby są farbami wodnymi. Ich wydajność (tj. zużycie litr/m2) jest podobna.

Chalk Paint to farba dekoracyjna, która przylega do większości powierzchni i którą można zagęścić lub rozcieńczyć, wykorzystać jako grunt, a nawet jako barwnik.Trzeba ją jednak zabezpieczyć woskiem Clear Soft Wax lub bezbarwnym lakierem do drewna.

Farba do ścian Wall Paint uzupełnia farby z gamy Chalk Paint, oferując trwałość i możliwość mycia, dzięki czemu idealnie nadaje się do ścian i sufitów w często używanych pomieszczeniach. A to wszystko bez konieczności zabezpieczenia jej woskiem lub lakierem. Można o niej myśleć, jak o konwencjonalnej farbie do użytku domowego o wyjątkowo wysokiej jakości.

Czy jest to farba nietoksyczna? Czy można jej używać do malowania pokoi dzieci?

Farba do ścian Wall Paint jest oparta na bazie wody i zawiera minimalne ilości lotnych związków organicznych. Nie zawiera ołowiu. Co więcej, reprezentatywne próbki farby uzyskały certyfikat „bezpieczeństwa dla zabawek” według norm europejskich (BS EN 71-3:2013).

Jaką ma wydajność Wall Paint?

1 lir farby do ścian pokrywa 14,5 metrów kwadratowych, a 2,5 litrowa puszka wystarczy na pomalowanie 36 metrów kwadratowych. Wydajność różni się w zależności od powierzchni i zastosowania.

Jaki jest czas schnięcia farby do ścian Annie Sloan?

W normalnej temperaturze pokojowej czas schnięcia wynosi około 40 minut.

Czym myć pędzle oraz wałki do malowania?

Pędzle i wałki należy umyć w ciepłej wodzie z mydłem możliwie szybko po użyciu.

Czy farbę Wall Paint można zastosować na zewnętrznej ścianie?

Farbę Wall Paint można stosować na zewnątrz, jednak nie zapewnia ona ochrony przed czynnikami pogodowymi. W  celu zabezpieczenia farby można zastosować lakier na bazie wody odporny na czynniki pogodowe, przeznaczony do pokrywania powierzchni na zewnętrz.

Czy farbę Wall Paint można stosować na powierzchniach uprzednio lakierowanych lub pomalowanych farbami z połyskiem (np. listwy przypodłogowe lub parapety)?

Tak, należy jednak pamiętać, że farba ta na bardzo błyszczących powierzchniach nie ma takiej samej przyczepności jak farba kredowa Chalk Paint.

Czy Wall Paint można stosować do mebli i szafek kuchennych?

Farba do ścian Wall Paint daje niezwykle trwałe wykończenie i może być stosowana na meblach, jednak nie oferuje takiej samej przyczepności jak farba kredowa Chalk Paint. Zawsze zalecamy, aby do mebli używać farby Chalk Paint, zaś farbę Wall Paint stosować do tego, do czego nadaje się najlepiej – czyli do malowania ścian.

Czy farbę Wall Paint można stosować do malowania podłóg?

Farbę Wall Paint można wykorzystać do malowania podłóg, jednak obecnie nadal testujemy takie zastosowanie, aby upewnić się, czy konieczne jest nałożenie warstwy lakieru. Należy jednak pamiętać, że farba Wall Paint na bardzo błyszczących lub lakierowanych powierzchniach nie ma takiej samej przyczepności jak farba Chalk Paint.

Czy kolory farb do ścian Wall Paint można ze sobą mieszać? Czy farbę kredową Chalk Paint i farbę do ścian Wall Paint można ze sobą mieszać?

Różne kolory farby Wall Paint można mieszać w taki sam sposób, jak różne odcienie farby Chalk Paint. Można także zmieszać ze sobą farbę Chalk Paint i Wall Paint, jednakże wpłynie to na trwałość farby.

Czy farby do ścian Wall Paint można użyć jako farby tablicowej?

Tak! Farba Wall Paint ma matowe wykończenie i można po niej pisać kredą.

Czy Wall Paint jest farbą oddychającą?

Farba Wall Paint zawiera składniki, które sprawiają, że jest bardzo trwała. Nie jest tak samo oddychająca, jak farba Chalk Paint. Jeśli pomalowany ma zostać tynk wapienny lub inne wykończenia, które wymagają oddychającej farby, zalecamy użycie farby Chalk Paint.

Czy farbę należy powoskować? Czy można ją stosować z lakierem?

Nie ma potrzeby zabezpieczania farby Wall Paint woskiem Annie Sloan Soft Wax. Podobnie z lakierem, farba Wall Paint nie jest tak porowata, jak farba kredowa Chalk Paint i lakier najprawdopodobniej osiadłby na farbie i nie został przez nią wchłonięty.

Czy farba Wall Paint jest łatwopalna?

Wall Paint to farba na bazie wody i nie jest łatwopalna. Można ją bezpiecznie zastosować w pobliżu źródeł ognia, grzejników i kominków. Nie została jednak sklasyfikowana jako farba ogniochronna (BS476).

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą farb do ścian Wall Paint Annie Sloan – przejdź TUTAJ.

AnnieSloan_WallPaint_Antoinette  Annie-Sloan-Wall-Paint-Provence-Napoleonic-Blue-Style-Shot-896px  AnnieSloan-WallPaint-Napoleonic-Blue farby-do-scian-annie-sloan-Old-White-Style AnnieSloan-WallPaint-Emperors-Silk-Red farby-do-scian-annie-sloan-Paris-Grey-Stylefarby-do-scian-annie-sloan-Versailles-Style Annie-Sloan-Wall-Paint-Amsterdam-Green-Antoinette-Style-Shot-896px AnnieSloan-WallPaint-English-Yellow  farby-do-scian-annie-sloan-Graphite-Style-Shot farby-do-scian-annie-sloan-French-Linen-Style  farby-do-scian-annie-sloan-Duck-Egg-Blue-Style farby-do-scian-annie-sloan-Country-Grey-Style  farby-do-scian-annie-sloan-Aubusson-Style