Bielona podłoga – 20 inspiracji

:Home » Blog » Bielona podłoga – 20 inspiracji
Bielona podłoga – 20 inspiracji

W chwili zakupu domu lub mieszkania z rynku wtórnego stoimy przed dylematem – co zrobić z podłogą? Jeśli jej stan jest dobry, lepszym rozwiązaniem – zamiast wymiany – jest jej pomalowanie. Zapraszam na wpis!

 

Ten wpis wyjątkowo nie będzie o malowaniu farbami kredowymi Annie Sloan – choć w rzeczywistości mógłby być, ponieważ farbami Annie Sloan śmiało można pomalować także podłogę (i o tym traktuje TEN WPIS – więc jeśli chcecie o tym poczytać, przejdźcie TUTAJ).

Chciałabym Wam pokazać, jak wspaniale wyglądają wnętrza z bieloną podłogą. Dzięki temu, że biała podłoga odbija światło, takie pomieszczenia optycznie wydają się większe, przestrzenne i jaśniejsze.

Najczęściej białą podłogę spotykamy we wnętrzach w stylu skandynawskim ponieważ wpisuje się ona w minimalistyczny charakter pomieszczenia. Pasuje jednak także do wnętrz w stylu prowansalskim, nadmorskim, vintage lub boho.

Na potrzeby tego wpisu, wybrałam 20 inspirujących wnętrz z białą podłogą. Po ich obejrzeniu, na pewno nikt nie będzie miał wątpliwości, że to świetne rozwiązanie – głównie do małych pomieszczeń. Drugim, ważnym argumentem jest fakt, że pomalowanie podłogi (szczególnie, jeśli robimy to własnoręcznie) jest dużo tańsze niż wymiana jej na nową. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przemalowanie podłogi nie jest wcale czynnością niemożliwą (spójrz w TEN WPIS).

Ps. Wszystkie użyte poniżej zdjęcia pochodzą z Pinterest.com

 

bielona podłoga 1 bielona podłoga 2 bielona podłoga 3 bielona podłoga 9 bielona podłoga 8 bielona podłoga 7 bielona podłoga 4 bielona podłoga 10 bielona podłoga 11 bielona podłoga 12 bielona podłoga 13 bielona podłoga 14 bielona podłoga 15 bielona podłoga 21 bielona podłoga 20 bielona podłoga 19 bielona podłoga 18 bielona podłoga 17 bielona podłoga 16

Powyższe zdjęcia pokazują, że można pomalować podłogę do pełnego pokrycia farby, ale równie ciekawie wyglądają deski z przebijającymi słojami lub mocno postarzone poprzez miejscowe zeszlifowanie farby.

Jak wspomniałam na początku wpisu – farbami kredowymi Annie Sloan z powodzeniem odnowicie starą, drewnianą podłogę. Pamietać jednak należy, że każda farba (w tym także farba kredowa) położona na parkiecie lub deskach podłogowych wymaga mocnego zabezpieczenia odpowiednio twardym i odpornym na ścieranie lakierem do podłogi.

Życzę miłego dnia,

pozdrawiam, Ewa.