Paloma – o kolorach Annie Sloan!

:Home » Blog » Paloma – o kolorach Annie Sloan!
Paloma – o kolorach Annie Sloan!

Kolor tygodnia – Paloma

Wyobraźcie sobie, że w letnie popołudnie siedzicie na parkowej ławce. Naokoło was tętni wszechogarniająca zieleń, po parkowej alejce w ciszy drepczą gołębie, takie gołębie z różową obwódką na szyi – pewnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu zwrócił uwagę na takiego gołębia . Kolor ich upierzenia jest właśnie w kolorze farby kredowej Paloma Chalk Paint®, bo paloma w języku hiszpańskim znaczy gołębica.

Farba do malowania mebli (i nie tylko mebli) Paloma Chalk Paint® decorative paint by Annie Sloan jest kolorem trudnym do jednoznacznego zdefiniowania. To kolor eteryczny, wyrafinowany, kolor ciepłej szarości przełamany kroplą wrzosu.

Paloma świetnie komponuje się zarówno z bielą PureOld White, szarością Paris Grey, jak i delikatnym jasnym różem Antoinette. Piękno Palomy podkreślają kolory leżące na przeciwległych końcach palety kolorów Annie Sloan, między innymi Aubusson czy French Linen.

Jak zamykam oczy to widzę sypialnię gdzieś na poddaszu z meblami w pomalowanymi farbą w kolorze Paloma, sypialnię dojrzałej, ale o nieco romantycznej kobiety. Cóż, mam słabość do koloru tej farby do mebli. Ale nie tylko ja, Amanda z Girl in Pink także. Spod jej pędzla wyszło kilka wspaniałych mebli w kolorze Chalk Paint® Paloma:

Biurko i krzesło Girl in Pink w kolorze Paloma. Fronty szuflad zostały pomalowane kolorem, który powstał z połączenia w równych proporcjach Paloma i Old White :

 

Paloma-chalk-paint_

Paloma-chalk-paint

 

Spójrzcie na kolejną metamorfozę autorstwa Girl in Pink, toaletka pomalowana oczywiście kredową farbą do mebli Chalk Paint® Paloma:

 

Paloma-chalk-paint-3

 

Paloma-chalk-paint-4

 

 

Kolejna rzecz, tym razem wersja dla odważnych, malowana tapicerka małej sofy. Pomimo tego, że sprawa wydaj się być trudna w wkonaniu, Girl in Pink udowadnia, że Chalk Paint® nadaje się także do tego:

 

Paloma-chalk-paint-6

Paloma-chalk-paint-7

 

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą od Annie Sloan oraz z bloga Girl in Pink.