Emperor’s Silk – o kolorach Annie Sloan!

:Home » Blog » Emperor’s Silk – o kolorach Annie Sloan!
Emperor’s Silk – o kolorach Annie Sloan!

Skoro luty to walentynki, a walentynki to czerwień! Dlatego w tym tygodniu omawiamy czerwień, w której można się zakochać, ta czerwień to Emperor’s Silk. Sama Annie Sloan, pomysłodawczyni farb kredowych Chalk Paint® pisze, że kolor Emperor’s Silk przypomina jej czerwoną jedwabną podszewkę kurtki. Cóż, jakby się nad tym głębiej zastanowić, to mi też, ale skąd naprawdę wziął się ten kolor w palecie kolorów Chalk Paint®

 

 

 

 

 

chalk-paint-emperor-china

 

chalk-paint-emperor-china 2

Chalk Paint® Emperor’s Silk zawdzięcza swoją nazwę temu niesamowitemu meblowi, przedstawionemu na zdjęciach powyżej. Annie widziała go będąc w Uppark House w West Sussex na południu Anglii. Z zewnątrz kolor mebla był raczej nieciekawy, czerwono-brązowy, jednak od środka uderzyła ją żywa jasna czerwień. Kolor ten wywarł tak ogromne wrażenie na Annie Sloan, że postanowiła wprowadzić go do palety kolorów Chalk Paint®.

 

chalk-paint-emperors_silk1

 

Emperor’s Silk to bogaty, jasno-czerwony kolor, to kolor Chin. Oznacza połączenie, zdrowie, szczęście, harmonię, pokój i dobrobyt.   Chalk Paint® Emperor’s Silk wspaniale wygląda we wnętrzach szuflad komody lub w środku szafek. Pasuje do niego technika strukturalnego malowania podkreślonego ciemnym woskiem. Emperor’s Silk dobrze wygląda w towarzystwie kolorów Chalk Paint® Country Grey i Old Violet.