Czym pomalować szafki kuchenne? Farba do mebli kuchennych

Wymiana szafek kuchennych to nie lada wydatek. W takim razie co tu zrobić, żeby dać nowy wygląd swoim meblom kuchennym? Można wziąć pędzel w rękę, kupić najłatwiejszą w użyciu farbę na świecie, zapewnić sobie wolną sobotę i już następnego dnia zjeść śniadanie w zupełnie odmienionym wnętrzu.

Farby kredowe do mebli kuchennych

A co to za farby? Oczywiście farby do malowania mebli kuchennych (tzn. nie tylko mebli, ale i tkanin, metalu, gliny i wszystkiego, co nam przyjdzie do głowy), farby Chalk Paint® decorative paint by Annie Sloan.

Farbę wymyśliła w 1989 roku wspomniana już chwilę temu Annie Sloan. Pretekstem to stworzenia farby było hobby Annie. Lubiła malować meble, ale nie znosiła całego procesu przygotowania mebla do malowania, szorowania, skrobania, usuwania wcześniejszych farb. I tak – na szczęście wszystkich ludzi o podobnym hobby – powstały rewelacyjne Chalk Paint®.

Jaka farba do mebli kuchennych?

Z doświadczenia wiem, że szafki kuchenne dobrze jest pomalować co najmniej dwoma warstwami farby do mebli kuchennych, a następnie w celu zabezpieczenia wetrzeć dwie lub trzy warstwy jasnego wosku Annie Sloan. Wosk Annie Sloan nadaje wodoodporną i trwałą powłokę zabezpieczającą, a w połączeniu z farbą daje świetny, satynowy efekt wykończenia.

Co odróżnia farbę kredową Chalk Paint® od innych farb na rynku? Farba do malowania mebli kuchennych nie daje “plastikowego” wykończenia niektórych farb. Zawoskowaną powierzchnię należy co pewien czas odświeżyć. Wystarczy do tego wilgotna ściereczka. Warto wiedzieć, że używanie na woskowanej powierzchni silnego mleczka do czyszczenia może zetrzeć wosk. Dlatego w takiej sytuacji, niezbędne będzie przetarcie tej powierzchni szmatką z odrobiną wosku.

Czasami zdarza się, że malowane są bardzo błyszczące powierzchnie szafek kuchennych, albo z tzw. płyty mdf. Na takich powierzchniach malowanie jest nieco trudniejsze, niż w przypadku zwykłego drewna, ale to nie powinno stanowić przeszkody. Odrobina cierpliwości i pożądany efekt będzie osiągnięty. Zawsze zachęcam do bycia eko, dlatego po co wyrzucać stare i kupować nowe, skoro można samemu przemalować… i poczuć ogromną satysfakcję.

 

Więcej na blogu: J Meissner Chalk Paint

kuchnia 3 -chalk paint

 

Więcej na: The Charmednest Chalk Paint

kuchnia 2-chalk paint

 

Malowana kuchnia krok po kroku: Maison Decor: kitchen cabs

kuchnia 2a-chalk paint