Jak pomalować szafę farbami Chalk Paint® – krok po kroku DIY

:Home » Blog » Jak pomalować szafę farbami Chalk Paint® – krok po kroku DIY
Jak pomalować szafę farbami Chalk Paint® – krok po kroku DIY

Ta francuska szafa została kupiona bardzo tanio w lokalnym sklepie w Anglii. Była zniszczona i potrzebowała trochę czułej opieki. Annie Sloan na początku naprawiła w niej drzwi tak, by otwierały się i zamykały prawidłowo, a następnie przygotowała do malowania swoimi farbami do mebli Chalk Paint.

Gdy coś jest bardzo ozdobne, warto zwrócić na to uwagę, ale nie poprzez dodawanie za dużej ilości koloru, w przeciwnym razie przyćmi to mebel.

 

armoire-chalk-paint-annie-sloan-country-grey-1

1. Najpierw Annie pomalowała całą szafę na kolor Chalk Paint Country Grey.

armoire-chalk-paint-annie-sloan-country-grey-2

2.Kiedy farba wyschła, Annie pomalowała tylko wystające ornamenty na kolor Chalk Paint Old White, jest to biel w kolorze kredy. Malując bielą, Annie Sloan używała krawędzi pędzla i nie starała się być zbytnio ostrożną, żeby w ten sposób osiągnąć efekt postarzania.

armoire-chalk-paint-annie-sloan-country-grey-3

3. Po wyschnięciu, przy użyciu dużego pędzla, Annie wywoskowała całość jasnym woskiem.

armoire-chalk-paint-annie-sloan-country-grey-4

4.Po wytarciu ściereczką nadmiaru wosku, Annie przeszlifowała papierem ściernym wystające ornamenty, aż do otrzymania koloru Chalk Paint Country Grey spod spodu i drewna w niektórych miejscach.

armoire-chalk-paint-annie-sloan-country-grey-5

5. Następnie Annie Sloan przetarła rzeźbienia i naroża płyt niewielką ilością ciemnego wosku. Starła jego nadmiar szmatką, pozostawiając tylko w niektórych miejscach większą jego ilość.

 

Ten artykuł pochodzi z anglojęzycznego bloga Anie Sloan. Jego oryginalną wersję można znaleźć tutaj.