Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 11 kwietnia 2015

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 11 kwietnia 2015
Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 11 kwietnia 2015

 

Kolejne w tym roku, sobotnie warsztaty stylizacji i malowania mebli farbami Chalk Paint® decorative Paint by Annie Sloan w Old New Style za nami. 

Jak zawsze było wesoło. Gościłam u siebie niezwykłe osoby, od których ja miałam okazje dowiedzieć się kilku ciekawych informacji. Warsztaty dostarczają mi mnóstwo pozytywnej energii, dlatego bardzo Wam dziewczyny dziękuję za udział w warsztatach.

Harmonogram kolejnych warsztatów stylizacji i malowania mebli farbami Chalk Paint® w naszej pracowni pod linkiem tutaj, a Wszystkich zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

 

Oto uczestniczki (od lewej) – Ula, Ewa wraz z córką Nataszą oraz Beata. Tutaj, początkowe prace nad technikami stylizacji.

IMG_2923

 

 

Technika dwóch kolorów oraz tapowania szablonu skończona! Ula woskuje jasnym woskiem kwadrat, na którym ćwiczyłyśmy technikę impasto w kolorze Chalk Paint® Florence.

 

IMG_2925

 

IMG_2927

 

IMG_2928

 

Od lewej: technika frottage w kolorze Chalk Paint® Paloma z ciemnym woskiem, technika malowania strukturalnego na Chalk Paint® Old White, technika dwóch kolorów (Chalk Paint® Aubusson oraz na górze Provence)i tapowania wzoru z szablonu oraz ostatnia, technika impasto na kolorze Chalk Paint® Florence.

IMG_2929

 

Natasza pomalowała konika na kolor Chalk Paint® Louis Blue.

IMG_2931

 

Od lewej: technika dwóch kolorów z tapowanym wzorem z szablonu (pod spodem kolor Chalk Paint® Paris Grey, na górze Pure), następnie impasto w kolorze Chalk Paint® Florence, technika malowania strukturalnego w kolorze Chalk Paint® Old White i na końcu impasto w kolorze Chalk Paint® Paloma z techniką kolorowych wosków.

IMG_2933

 

Prace nad meblami (i napisem).

IMG_2935

 

IMG_2938

 

IMG_2941

 

IMG_2942

 

IMG_2943

 

Napis – dzieło Beaty. Pierwsza warstwa w kolorze Chalk Paint® Original, zaś następnie kolejny etap to pomalowanie całości na kolor Chalk Paint® Provence, literę H na kolor Aubusson i finalnie – przecierka. Wg mnie wyszło świetnie.

IMG_2945

 

Klasyczne krzesło Ewy w kolorze Chalk Paint® Paloma z delikatną miejscową przecierką.

IMG_2948

 

IMG_2949

 

Reaktywacja taboretu Uli (który początkowo pomalowany był brązową farba olejną). Technika dwóch kolorów, pierwsza warstwa w kolorze Chalk Paint® Paloma, kolejna warstwa w kolorze Chalk Paint® Pure i przecierka.

IMG_2952

 

Zapraszam na kolejne warsztaty.