Porcelanowy świecznik malowany farbami Annie Sloan

:Home » Blog » Porcelanowy świecznik malowany farbami Annie Sloan
Porcelanowy świecznik malowany farbami Annie Sloan

 

Tym razem mniejsza forma – pomalowałam farbami Annie Sloan porcelanowy świecznik. A dlaczego o tym piszę – ponieważ dostaję pytania, czy farbami Annie Sloan można malować porcelanowe przedmioty. Można i w swoich wpisach staram się pokazywać, że farbami Annie Sloan można malować po wszystkim.

 

Wybrałam kolor Annie Sloan Chalk Paint Graphite. Zależało mi, aby uzyskać głęboką czerń, więc zawoskowałam świecznik od razu ciemnym woskiem Annie Sloan. W tym przypadku nie używałam przed ciemnym woskiem jasnego wosku.

Jeśli malujemy po śliskiej powierzchni, dobrze jest nieznacznie ją zmatowić papierem ściernym o ziarnistości 60 lub 80. Niestety porcelany zmatowić się nie da, dlatego pierwszą warstwę farby pozostawiłam gęstszą, ponieważ zbyt płynna farba mogłaby spłynąć.

 

farby-annie-sloan-porcelanowy-swiecznik-malowanie-chalk-paint-4

 

farby-annie-sloan-porcelanowy-swiecznik-malowanie-chalk-paint-3

 

farby-annie-sloan-porcelanowy-swiecznik-malowanie-chalk-paint-6

 

W przypadku śliskich i niewchłaniających wodę powierzchni warto jest odczekać przed woskowaniem kilka godzin, aby mieć pewność, że farba dobrze wyschła. Wosk należy nakładać delikatnie, najlepiej bawełnianą miękką szmatką.

Tego typu przedmioty czyścimy z kurzu wilgotną ściereczką (i nie radziłabym ich myć w zmywarce 🙂 ).

 

farby-annie-sloan-porcelanowy-swiecznik-malowanie-chalk-paint-7

 

W palecie kolorów Chalk Paint nie ma czerni, jest grafit, ale gdy zabezpieczymy farbę Annie Sloan w kolorze Graphite ciemnym woskiem uzyskamy głęboką, ciepłą czerń.

 

Zachęcam do malowania i eksperymentowania.

Do działa!