Miętowa szafka nocna malowana Chalk Paint Annie Sloan DIY

:Home » Blog » Miętowa szafka nocna malowana Chalk Paint Annie Sloan DIY
Miętowa szafka nocna malowana Chalk Paint Annie Sloan DIY

 

Bardzo lubię kolor miętowy. Warto wspomnieć, że jest to jeden z modniejszych kolorów ubiegłego sezonu. Ja lubię ten kolor przede wszystkim za jego delikatność. Pięknie wyglądają meble w kolorze miętowym, jeszcze lepiej wszelkiego rodzaju dodatki.

Kolor miętowy bardzo dobrze komponuje się w bielą, dlatego z powodzeniem można wprowadzić go do wnętrza w stylu prowansalskim, rustykalnym lub skandynawskim. Miętowe dodatki wniosą tam oryginalnego delikatnego sznytu. Kolor miętowy także bardzo pasuje do pokoju dziecięcego, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

 

W palecie farb Chalk Paint Annie Sloan nie ma koloru miętowego, ale łatwo wykonać go samemu, łącząc turkus Florence lub bardziej pastelowy Provence z bielą Old White. Dla uzyskania bardziej „trawiastej” mięty można pokusić się o kilka kropel Antibes Green.

Jakiś czas temu pisałam o tym, jak uzyskać kolor miętowy łącząc farby kredowe Chalk Paint. Na artykuł zapraszam tutaj.

 

Ja postanowiłam pomalować na miętowo niepozorną dębową szafeczkę nocną. Kupiłam ją kiedyś w składzie staroci z zamiarem przemalowania i nadania jej nowego wyglądu. Chciałam, tak postarzyć mebel, aby spod koloru miętowego wychodził kolor biały oraz oryginalny kolor drewna.

 

Mebel przed malowaniem i po.

kolaż3-farby-annie-sloan-wosk-oldnewstyle-szafka-florence-white-mint-mięta-3

 

Stylizację szafki rozpoczęłam od pomalowania jej na biało na kolor Chalk Paint Old White, a następnie pomalowałam mebel na kolor miętowy. Dla kontrastu i przełamania monotonii mebla, obramowania drzwiczek i frontu szuflady pozostawiłam białe.

 

Po wyschnięciu farby zrobiłam przetarcia papierem ściernym o ziarnistości 80 i 180, tak aby odkryć zarówno biel Old White jak i drewno. Oczywiście po pomalowaniu mebel zabezpieczyłam woskiem Annie Sloan Soft Wax Clear.

 

kolaż4-oldnewstyle-szafka-florence-white-mint-mięta-4

 

Zachęcam do samodzielnego malowania mebli, ponieważ jest to świetna zabawa, a przy okazji można zmienić niewysokim kosztem wnętrze swojego domu. Przy pomocy farb kredowych Annie Sloan to dziecinnie łatwe. Mebel nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie trzeba go szlifować, zdzierać wcześniejszych lakierów, farb, tracić przy tym czas i siły. Wystarczy wziąć do ręki pędzel, pomalować, zawoskować i gotowe!!!

Miłego malowania!