Wiosenna skrzynka w kolorze Tilton, Firle i Amsterdam Green

:Home » Blog » Wiosenna skrzynka w kolorze Tilton, Firle i Amsterdam Green
Wiosenna skrzynka w kolorze Tilton, Firle i Amsterdam Green

Niedawno Annie Sloan wprowadziła do swojej palety nowe kolory z kolekcji Charlestone: Rodmell, Tilton i Firle. Przy pomocy dwóch ostatnich oraz znanego Wam już Chalk Paint Amsterdam Green, wyczarowaliśmy wiosenną skrzynkę na nasze skarby. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz opisu tejże realizacji.

 

Annie Sloan stworzyła do swojej palety Chalk Paint trzy nowe kolory inspirując się barwnym domem artystów brytyjskich z początku XX wieku, który mieści się w Charleston. Nowe kolory Chalk Paint: Rodmell, Tilton i Firle świetnie uzupełniają dotychczasowy wachlarz kolorów Annie Sloan.

Ale powróćmy do naszej skrzynki z litego drewna. Od razu przystąpiliśmy do malowania, ponieważ tego typu powierzchnie nie wymagają żadnego przygotowania. Postawiliśmy na żywe, słoneczne wnętrze skrzynki w kolorze Chalk Paint Tilton. Dla dobrego pokrycia, nałożyliśmy dwie warstwy farby.

 

image-10.pngimage-8.png

Kiedy wnętrze naszej skrzynki wyschło, zabraliśmy się za pracę nad zielenią wewnątrz naszego pudła. Niezwykle intrygującym okazało się połączenie kolorów Chalk Paint Amsterdam Green oraz Chalk Paint Firle. Zastosowana technika to mieszanie kolorów na malowanej powierzchni tzw. „mokre na mokrym”. Najpierw nałożyliśmy głęboki, ciemny Amsterdam Green, a następnie (póki farba była jeszcze mokra) szybkimi ruchami nanieśliśmy nasz nowy, soczysty Firle. Co w efekcie dało nam nieszablonową zieleń odrobinę przypominającą ombre.

image-7.pngimage-6.png

Aby nieco skontrastować powierzchnię skrzyni, po wyschnięciu mieszanki Amsterdam Green i Firle, lekko suchym pędzlem pomalowaliśmy nierównomiernie czystym już Firle, calą taflę mebelka.

W ostatnim etapie przemiany, skrzynka oczywiście została zabezpieczona bezbarwnym woskiem Wax Clear.

image-4.png

A oto efekt końcowy. Jak Wam się podoba połączenie kolorystyczne? Zachęcamy do przesyłania Waszych eksperymentalnych realizacji!

image.pngimage-3.png

Na koniec życzymy wszystkim, równie słonecznego jak wnętrze naszej skrzynki, dnia!

Pozdrawiamy, zespół Old New Style.