farba kredowa do meblii i transfer IOD Brocante

 

Patera z transferem IOD Iron Orchid Designs

Tym razem chcę Ci pokazać, jaką ozdobę wykonałam do kuchni. Patery nie używałam od lat, więc postanowiłam nadać jej drugie życie. Spójrz, jak przebiegała praca nad jej odnowieniem.

Co użyłam do odnowienia patery z transferem IOD Iron Orchid Designs

  • przede wszystkim potrzebowałam coś, co mogę odnowić. Przy tym projekcie postanowiłam wykorzystać starą, metalową paterę;
  • zdecydowałam się sięgnąć po farbę kredową Annie Sloan;
  • transfer najlepszej na rynku w tej dziedzinie firmy – czyli Iron Orchid Designs
  • do zabezpieczenia : lakier / wosk bezbarwny do drewna
  • wosk pozłotniczy jasne złoto Annie Sloan jako ostatni sznyt.
patera-z-transferem-iod-Iron-Orchid-Designs-brocante  zbliżenie-patera-z-transferem-iod-Iron-Orchid-Designs

Malowanie farbą kredową Chalk Paint

W pierwszej kolejności umyłam paterę ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Następnie pomalowałam farbą kredową Chalk Paint Annie Sloan. Do pomalowania patery wybrałam mój ulubiony kolor z palety farb Annie Sloan – głęboki morski granat Chalk Paint Aubusson Blue.
Farba kredowa Annie Sloan jest bardzo wydajna, nietoksyczna, bezzapachowa, a poza tym bardzo szybko schnie, więc z pracą uwinęłam się w mgnieniu oka.
Do takich małych metamorfoz w zupełności wystarczy Ci najmniejszy słoiczek farby kredowej, czyli Chalk Paint Aubusson Blue 120 ml. 
Jak tylko farba wyschła, mogłam zacząć nakładać transfer.

Wybór transferu IOD

Wybór odpowiedniego transferu IOD nastręczył mi najwięcej problemów. Wzory są tak piękne, że było mi trudno się zdecydować na ten jeden jedyny. Finalnie – inspirując się porcelanowymi ozdobnymi talerzami z kredensu mojej babci –  zdecydowałam się użyć postać kobiety z transferu IOD Brocante.
Wszystkie wzory TRANSFERÓW IOD znajdziesz TUTAJ – przejrzyj i poszukaj najbardziej odpowiedniego dla siebie 🙂
patera-z-transferem-iod-Iron-Orchid-Designs-brocante-oldnewstyle

Transfery Iron Orchid Designs – nakładanie

Samo nakładanie transferu IOD nie jest trudne! Wystarczy przykleić go pocierając patyczkiem dołączonym do transferu.
Dla przypomnienia – transfery nakłada się na różne odtłuszczone powierzchnie, na przykład na szkło, metal, plastik albo meble drewniane lub pomalowane farbami (w tym także pomalowane farbami kredowymi lub satynowymi Annie Sloan ).

Czym zabezpieczyć transfer IOD

Ozdobę z transferem Iron Orchid Designs koniecznie trzeba zabezpieczyć przed zadrapaniem i zabrudzeniem. Standardowo masz dwie możliwości. Możesz to zrobić albo woskiem bezbarwnym do drewna (np. woskiem Chalk Paint Annie Sloan) albo bezbarwnym lakierem do drewna.
Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, sięgaj po nietoksyczne produkty, które nie zaszkodzą zarówno Tobie jak i członkom twojej rodzinny. W tym miejscu w skrócie nadmienię, że zarówno woski, lakiery, jak i farby Annie Sloan są nietoksyczne i można je stosować na nawet na meblach i zabawkach dziecięcych.
Ja w tym przypadku użyłam bezbarwnego lakieru do drewna.

Złocenie woskiem pozłotniczym

Powoli zbliżam się do zakończenia mojej realizacji.
W ostatnim kroku postanowiłam pozłocić moją paterę z transferem IOD Iron Orchid Designs. Zdecydowałam się użyć wosk do złoceń Annie Sloan w kolorze jasnego złota Bright Gold. Nałożyłam go dopiero wtedy, gdy lakier był już suchy. Woskiem pozłotniczym pozłociłam krawędzie patery, tak, aby dodać jej trochę blichtru, blasku i klasycznego charakteru.
Wosk w kolorze jasnego złota nie tylko pasuje do stylu glamour. Rewelacyjnie sprawdzi się na meblach stylu francuskim, angielskim, a nawet w rustykalnym stylu farmhouse.

 

Rada

Taka mała tubka wosku pozłotniczego jest bardzo wydajna, ponieważ pokrywa około 1,5 metra kwadratowego.

Daj mi znać, czy podoba Ci się nowe wcielenie patery z transferem IOD Iron Orchid Designs ? Po więcej inspiracji zaglądaj na nasze media społecznościowe: na Facebook, Instagram, Tik Tok, Pinterest, YouTube.

Link do filmu na YouTube Patera z transferem IOD Iron Orchid Designs

Film przedstawiający odnawianie tej patery znajdziesz także na YouTubie – link znajdziesz poniżej.
Zapraszam także do naszej pracowni w Warszawie na Ochocie, która mieści się na ulicy Tarczyńskiej 11.
Pozdrawiam, Ewa.