Satin Paint – jednoetapowa nowość od Annie Sloan!

:Home » Blog » Satin Paint – jednoetapowa nowość od Annie Sloan!
Satin Paint – jednoetapowa nowość od Annie Sloan!

Jednoetapowa nowość od Annie Sloan – Satin Paint!

Co wyjątkowego jest w fabie satynowej Satin Paint Annie Sloan?

Farbę satynową charakteryzuje szybki czas schnięcia – tylko 60 minut! Jej formuła pozwala na uzyskanie bezpiecznej do mycia i wycierania powierzchni już po pierwszej warstwie – farba satynowa nie wymaga zabezpieczenia lakierem ani woskiem! Ze względu na samopoziomującą formułę jesteśmy w stanie uzyskać gładką powierzchnię malując pędzlem. Dlatego Satin Paint jest świetnym rozwiązaniem do malowania często używanych powierzchni takich jak blaty robocze, drzwi i okna, niemniej świetnie prezentować się na wszystkich meblach.

Czym różni się Annie Sloan Satin Paint od Annie Sloan Chalk Paint?

  1. Farba satynowa została stworzona, aby można było ją używać bez zabezpieczania jej woskiem lub lakierem.
  2. Paleta Satin Paint różni się od klasycznej palety Annie Sloan Chalk Paint znajdziemy tu między innymi kolory takie jak: Cotswold Green, Pemberley Blue, Carnaby Yellow, Pointe Silk, Canvas, Knightsbridge Green, których odpowiedniki możemy znaleźć również w palecie Farb do Ścian – Wall Paint Annie Sloan.
  3. Farba Satin Paint Annie Sloan przeznaczona jest do malowania nie korodujących metali oraz drewna. Podczas gdy Chalk Paint możemy malować drewno, nie korodujące metale, ceramikę, plastik, ratan, wiklinę, ściany i szkło.
  4. Farby kredowe przed malowaniem musimy rozwodnić do konsystencji ciasta na naleśniki, farby Satin Paint są gotowe do użycia – należy je tylko wymieszać.
  5. Efekt  który otrzymasz przy użyciu Satin Paint jest wytrzymały jedwabisty o średnim połysku. Z kolei przy użyciu Chalk Paint możemy uzyskać różne efekty od najbardziej matowych przy użyciu wosku, przez lekko połyskliwe – korzystając z matowych i satynowych lakierów, aż po mocno błyszczące efekty przy użyciu błyszczących lakierów i politur.

 

 

Kolory farb do ścian Wall Paint oznaczone kółkiem są tymi, które znajdziesz w palecie Chalk Paint Annie Sloan. Natomiast te oznaczone gwiazdką znajdziesz wśród farb satynowych Satin Paint Annie Sloan.

 

Informacje z puszki

Wskazówki używania

Upewnij się, że powierzchnia którą malujesz malujesz jest czysta, sucha i odtłuszczona. Dla najlepszych efektów przetrzyj powierzchnię papierem ściernym przed aplikacją Satin Paint. Następnie otwórz puszkę i porządnie wymieszaj jej zawartość. W następnym kroku nakładaj tak jak każdą inną farbę, używając Płaskiego Pędzla lub Wałeczka. Farba satynowa Satin Pain będzie sucha w dotyku i gotowa na drugą warstwę po około godzinie. Czas utwardzenia dla najlepszej zabezpieczeni to 21 dni, w tym czasie staraj się traktować powierzchnie ze szczególną ostrożnością. W chłodnych warunkach czas schnięcia może być dłuższy. Nie rekomenduje się do użytku zewnętrznego.

Pielęgnacja

Umyj pędzle ciepłą wodą i mydłem od razu po użyciu. Aby zachować twoje wykończenie czyść wilgotną szmatką używając letniej wody z dodatkiem mydła, unikaj silnych środków chemicznych. Utwardzona farba jest w pełni bezpieczna do wycierania. Opakowanie należy zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi recyklingu.

Przechowywanie

Po otwarciu trzymaj puszkę szczelnie zamkniętą. Nie dodawaj wody bezpośrednio do puszki, żeby uniknąć rdzewienia. Zawsze przechowuj farby w suchym i chłodnym miejscu. Dla najlepszych efektów użyj w ciągu roku od otwarcia.

Informacje na ten temat znajdziesz także na autorskiej stronie Annie Sloan, czyli TUTAJ. 

Pozdrawiamy, 

Old New Style 🙂