Nowość! Farby Wall Paint Annie Sloan w nowym wydaniu!

:Home » Blog » Nowość! Farby Wall Paint Annie Sloan w nowym wydaniu!
Nowość! Farby Wall Paint Annie Sloan w nowym wydaniu!

Wall Paint Annie Sloan Farby do malowania ścian

Czujesz potrzebę zmiany swoich wnętrz, ale nowe odsłony mebli to za mało? Pomoże Ci w tym nowa paleta farb ściennych Wall Paint Annie Sloan. Struktura farby Wall Paint pozwala na uzyskanie subtelnego kredowego i matowego wykończenia, wciąż będąc bezpieczną emulsją na bazie wody. 

Annie Sloan dzięki swojej rozległej wiedzy na temat pigmentów, malowania i potrzeb fanek i fanów swoich farb stworzyła unikatową kolekcję starannie dopracowanych kolorów. Jej farby zostały autorsko opracowane w pracowni Annie w Oxfordzie, gdzie od lat udoskonala swoje formuły.  Sama opisuje swoje farby jako trwałe, łatwe w utrzymaniu (można je myć i wycierać), bogate w pigment i świetnie kryjące. Każdy kolor zawiera w sobie bogactwo pigmentu i historii świata sztuki. Inspiracjami do stworzenia kolorów były budowle, obrazy oraz ważne dla kultury postaci. Ale o tym nieco później!

 

 „W każdej puszce mojej farby ściennej jest tyle samo dziedzictwa kulturowego, co pigmentu – dzięki temu każdy odcień nadaje Twojemu domowi charakter i krycie”. 

-Annie Sloan

 

Jak malować? 

Powierzchnię pod farbę Wall Paint przygotowujemy jak do klasycznego malowania. Następnie nakładamy wałkiem lub pędzlem farbę (ilość warstw zależy od koloru i rodzaju podłoża, jednak nasycenie pigmentem pozwala na porycie już przy pierwszej warstwie). Czas schnięcia to jedynie 40 minut! Farby nie trzeba zabezpieczać woskiem, ani lakierem – powierzchnia jest bezpieczna i odporna na czyszczenie i wycieranie. 

 

Farba Wall Paint Annie Sloan znajdziecie w dwóch pojemnościach 120 ml oraz 2,5 l. 

Jaka jest wydajność farby? Jeden litr farby wystarcza na pomalowanie około 14,5 m².

Porady Annie na temat malowania wałkiem i pędzlem

 

Nasi faworyci!

Kolory zaproponowane przez Annie Sloan umożliwią stworzenie zarówno subtelnych jasnych wnętrz, jak i wyraźnych i intensywnych przestrzeni. A teraz garść inspiracji! Przedstawimy Wam nasze ulubione kolory i realizacje. Więcej znajdziesz przeglądając zakładkę Farby do ścian

Terre Verte 

Delikatny szaro-zielony kolor rozjaśniony bielą. Naturalny, neutralny i subtelny; balansuje gdzieś pomiędzy młodą i lekką przygaszoną miętą, a uduchowioną i wzniosła barwą pigmentu Green Earth, którym w średniowieczu malowano postaciom zacienione części ciała. Niebieska zieleń ma kojące konotacje, jest delikatnie utkana w przestrzeń między ziemską zielenią, a duchowym błękitem. Kolor ten pozytywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w jego przestrzeniach, uspokaja i pomaga złapać balans.

Pointe Silk 

Najniewinniejszy odcień delikatnie stonowanego różu – kolor baletuUspokajającyciepły i łagodny kolor od setek lat był znany zarówno w dziełach gdzie opisywał szlachetne twarze jak i we wnętrzach rezydencji, gdzie nadawał lekkości i słodyczy. Użycie jasnego różu o jedwabistych konotacjach pozwoli na uszlachetnienie i ucieleśnienie przestrzeni, a naturalne światło lub światło świec pozwoli wydobyć z niego całą magię.

Aubuson Blue 

Kolor głębokiego japońskiego morza z Obrazu Hokusaiego, czy raczej magia nieba “Gwieździstej nocy” Van Gogha? Aubusson Blue to wyważone połączenie zieleni i niebieskości w ciemnych odcieniach. Kolor nadaje wnętrzom dramatyzmu i wyrafinowania – połączony ze złotem podkreśli luksusowość wnętrza, a połączony z jasnym drewnem i kolorami pozwoli stworzyć ożywioną przestrzeń.

Kiedy wchodzicie do naszego sklepu to właśnie ten kolor was wita swoją bogatością!

Napoleonic Blue 

Kiedy Napoleon dokonywał swoich podbojów potęga Francji rosła, a razem z nią prestiż. Wśród skarbów dalekich kultur do Francji przywędrowała potrzeba pokazania statusu. Ultramaryna – najdroższy pigment tamtych czasów – szlachetna i wyjątkowa, mówiąca o potędze, używana w neoklasycystycznych wnętrzach, przeżywająca teraz swój renesans ze względu na możliwość dowolnego połączenia. Napoleonic Blue łączony z kwiatowymi wzorami daje ekstrawagancki i przemyślany efekt, w połączeniu ze złotem może przybierać ozdobny charakter, a w zestawieniu z czystą bielą nabiera nowoczesnego, romansującego z latami 20. wydźwięku.

Carnaby Yellow 

Głęboka, ciepła żółć Carnaby Yellow inspirowana jest niesamowitością intensywnych indyjskich przypraw. Stąd nazwa, która nawiązuje do londyńskiej stolicy kultury, mody i muzyki szalonych lat 60-tych – Carnaby Street. Kolor ten idealnie łączy się się z brązami dając przytulny i bliski skóry efekt.

Paris Grey 

Tradycyjna inspirowana ponadczasowością paryskiej architektury szarość. Powstała z połączenia pomarańczy i błękitu – przez co jej naturalna głębia została wzbogacona o miękkość odbioru. Tworzy spokojne tło dla mebli i subtelnych dodatków, nada elegancji i ciepła wnętrzom. Jej piękno wydobędzie zestawienie z kolorami pomarańczowymi i niebieskimi.

 

Wszystkie kolory farb Wall Paint Annie Sloan możesz znaleźć wśród dostępnych u nas farb kredowych Chalk Paint Annie Sloan (te w karcie kolorów oznaczone są *) lub satynowych Satin Paint Annie Sloan

Wszystkie farby możesz zamówić na naszej stronie, czas oczekiwania na realizację to ok 3-4 tygodnie

 

Pamiętaj, że przedstawione tutaj kolory mogą różnić się w zależności od ustawienia ekranu. Nie możemy zagwarantować, że rzeczywisty kolor farby będzie dokładnie odpowiadał kolorowi, który widzisz na swoim ekranie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami lub zamów kartę kolorów.

 

Farba Wall Paint jest nietoksyczna, bezwonna o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO), które w wynoszą 12 g/l (podczas gdy dopuszczalna norma EU dla tego typu produktów [kat. a] wynosi 30 g/l [2010]).