Malowanie na tkaninie, czyli lniana torba w róże krok po kroku. DIY

:Home » Blog » Malowanie na tkaninie, czyli lniana torba w róże krok po kroku. DIY
Malowanie na tkaninie, czyli lniana torba w róże krok po kroku. DIY

Pomysł na ten wpis powstał po części z powodu zbliżającego się Dnia Matki, a po części z potrzeby pokazania, jak łatwo jest samodzielnie ozdobić tkaninę przy pomocy wzoru z szablonu oraz farb kredowych Annie Sloan.

Wiele razy prezentowałam możliwości farb na meblach, ale tym razem chcę pokazać trochę inne zastosowanie farb Chalk Paint. Z łatwością wykonamy wzór na lnianej torbie. Oczywiście, tego typu rozwiązanie można zastosować nie tylko do ozdabiania toreb, ale także poszewek, zasłon i innych tkanin.

Malowanie na tkaninie lnianej: od czego zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, jak malować na tkaninie, wypróbuj swoje siły, tworząc wzór na lnianej torbie. Do wykonania takiej grafiki potrzebujemy:

  • lnianą torbę
  • szablon do wykonania wzoru
  • gąbkę lub pędzelek do tapowania
  • farbę kredową Annie Sloan (w wybranym kolorze)
  • folię lub karton, który włożymy do wnętrza torby (tj. pod tkaninę)

malowanie na materiale

W związku z tym, że zdecydowałam się zrobić wzór róż, wybrałam następujące kolory z palety farb Annie Sloan: pastelowy różowy Chalk Paint Antoinette, liliowy róż Chalk Paint Henrietta, czerwień Chalk Paint Emperor’s Silk oraz zieleń Chalk Paint Antibes Green.

Dla ułatwienia sobie malowania na materiale po nałożeniu szablonu na tkaninę, można go miejscowo przykleić taśmą malarską, aby się nie ruszał. Wykonanie wzoru przy pomocy szablonu jest bardzo proste – wystarczy delikatnie zamoczyć gąbkę w farbie Annie Sloan i odbić zwór.

Moja rada: podczas wykonywania wzoru warto zwrócić uwagę na to, aby gąbka nie była mocno nasączona farbą, ponieważ farba może podciekać pod szablon i rozmazywać się.

malowanie na tkaninachmalowanie na tkaninie krok po krokujak malować na tkaninie

Wzór z szablonu można zdublować w innym miejscu. Wystarczy jedynie przełożyć szablon.

malowanie lnianej torbymalowanie tkanin     malowanie na tkaninach na torbach   łatwe malowanie na tkaninie krok po kroku jak malować na tkaninie? instrukcjana czym polega malowanie lnianej torby

W celu utrwalenia farby i efektu malowania na tkaninie, warto przeprasować wzór gorącym żelazkiem.

malowanie na tkaninie farbami malowanie na materiale farbami

Czy malowanie na materiale jest trudne?

Jak sami widzicie, malowanie tkanin i wykonanie na nich wzoru farbami Annie Sloan jest niezwykle proste i szybkie. Szczególnie, że szablon można wyciąć samemu z kartonu albo z pleksi.

Dziękuję, że poświęciliście chwilę na zapoznanie się z tym wpisem. Zachęcam do przeglądania innych porad i metamorfoz mebli wykonanych farbami Annie Sloan. Zobacz np., jak wygląda postarzanie mebli farbami kredowymi, lub dowiedz się, czym pomalować boazerię, by nadać jej świeży wygląd.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, Ewa.

 

malowanie lnianej torby w róże