Malowane kuferki – czyli dzieci też potrafią DIY

Wielokrotnie starałam się pokazać, że malowanie farbami kredowymi Annie Sloan jest bardzo łatwe. Dzisiejszy wpis udowodni tą tezę, ponieważ będzie o skrzynkach pomalowanych (z niewielką pomocą) prze sześcioletniego chłopca.

 

Zachęcajcie dzieci do kreatywnej zabawy. Sama jak mogę, wykorzystuję tego typu zajęcia do nauki koncentracji i rozwijania wyobraźni. Ale powróćmy do naszych skrzynek.

Był taki dzień, że musiałam przyjść z dzieckiem do pracy. Co prawda te zdjęcia są sprzed roku lub dwóch, ale do dnia dzisiejszego zdarza się, że dzieci sięgają za pędzel w naszej pracowni. Postanowiliśmy pomalować dwie skrzynki na zabawki.

Spójrzcie, co nam z tego wyszło:

farby_kredowe_annie_sloan_chalk_.skrzynki_kolaż2

Niestety z powodu złego (żółtego) światła kolory są trochę przekłamane, ale ta skrzynka została pomalowana błękitem Chalk Paint Louis Blue. Wzory przy pomocy szablonów są w kolorach Chalk Paint Burgundy oraz Chalk Paint Aubusson Blue.

farby_kredowe_annie_sloan_chalk_.skrzynki_8

Druga skrzynka jest w kolorze Chalk Paint Antoinette z szablonem dmuchawca w tonacji Chalk Paint Emile i Henrietta.

farby_kredowe_annie_sloan_chalk_.skrzynki_kolaż1 farby_kredowe_annie_sloan_chalk_.skrzynki_3

Bok kuferka ozdobiliśmy szablonem Annie Sloan Flower String.

farby_kredowe_annie_sloan_chalk_.skrzynki_4

Obie skrzynki zabezpieczyliśmy bezbarwnym woskiem Soft Wax Clear Annie Sloan.

Te skrzynki są w stałym użyciu w pokoju moich dzieci i mogłoby się wydawać, że wosk nie będzie stanowił zbyt mocnego zabezpieczenia. Jednak z satysfakcją stwierdzam, że przez długi okres użytkowania tych kuferków, wyglądają jak nowe.

Tym pozytywnym akcentem kończę i życzę miłego dnia.

Ewa.