Ludwikowska komoda Chalk Paint Provence DIY

:Home » Blog » Ludwikowska komoda Chalk Paint Provence DIY
Ludwikowska komoda Chalk Paint Provence DIY

 

Kolej na Chalk Paint Provence!

Dawno nie malowałam nic w tym kolorze, a że bardzo go lubię, postanowiłam ludwikowskiej, dębowej komodzie nadać kolor lekkiego, pastelowego turkusu. 

Warto jest wiedzieć, że dębowe, bejcowane meble zazwyczaj barwią farbę na kolor żółty lub brunatny. Dzieje się tak na skutek przesiąkania przez farbę wszelkiego rodzaju bejc (oraz innych specyfików, którymi nasączone jest drewno). Aby temu zapobiec, po wyschnięciu pierwszej warstwy farby można polakierować mebel, a następnie nałożyć kolejną warstwę farby.

Jest jeszcze drugi sposób walki z przebarwieniami bejcy. Skorzystałam z niego w tym przypadku. Na dobę przed rozpoczęciem malowania mebla farbą Annie Sloan, nałożyłam na niego podkład (tzw. primer) zapobiegający przesiąkaniu bejcy. Dzięki temu kolor Provence pozostał taki, jak być powinien.

farby_annie_sloan_chalk_paint_provence_komoda_1 farby_annie_sloan_chalk_paint_provence_komoda_kolaż1 farby_annie_sloan_chalk_paint_provence_komoda_7 farby_annie_sloan_chalk_paint_provence_komoda_8Ten kolor świetnie kryje, dlatego już po pierwszej warstwie farby komoda była praktycznie w całości pomalowana. Druga warstwa nadała finalnego sznytu, zakrywając wcześniejsze „niedoskonałości” i miejscowe prześwity.

Kolor Annie Sloan Provence jest tak piękny, że wystarczy zaledwie jeden akcent w tym kolorze, a wnętrze nabiera niewyobrażalnego uroku. Świetnie wygląda w pomieszczeniach klasycznych jak i nowoczesnych. Wspaniale komponuje się ze stylem skandynawskim, prowansalskim, rustykalnym, a także w pokojach dziecięcych. Przekonajcie się sami!

Ja swoją komodę zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem Annie Sloan. Po woskowaniu, kolor nabrał głębi, a jednocześnie powierzchnia pozostała przyjemnie satynowa.

farby_annie_sloan_chalk_paint_provence_komoda_11

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące farb Annie Sloan, zachęcamy do kontaktu z nami.

Miłego malowania!