Krzesło w biało-różowe pasy DIY

:Home » Blog » Krzesło w biało-różowe pasy DIY
Krzesło w biało-różowe pasy DIY

Gdy sytuacja tego wymaga, to mebel trzeba rozebrać na tak zwane „czynniki pierwsze”.  Roboty jest przy takim meblu sporo, ale czasem nie ma innego wyjścia, bo lepiej jest naprawić go wcześniej, niż czekać, aż sam się rozpadnie. 

Ja bardzo lubię „dłubanie” przy starociach. Szlifowanie mebli nie jest mi straszne, a do tego bardzo odstresowujące.

 

Co prawda malując meble farbami kredowymi Annie Sloan nie trzeba szlifować i specjalnie przygotowywać mebla, ale jak macie na to ochotę (lub musicie – tak jak ja w tym przypadku), to czemu nie.

To krzesło kupiłam od pijaczka za 10 zł na warszawskim Kole. Przyznam, że nie dość, że było niestabilne (więc wymagało posklejania i naprawy), to do tego było tak okropne w dotyku, że wolałam spędzić kilka godzin, na gruntownym wyczyszczeniu całego brudu zebranego przez lata na tym krześle. Chyba jednak nie byłabym w stanie tak po prostu go pomalować i dlatego moje doznania estetyczne wymusiły na mnie gruntowne sczyszczenie mebla 😉

Rozkręciłam krzesło, każdy element dokładnie wyszlifowałam papierem ściernym, a następnie złożyłam je ponownie, posklejałam tam, gdzie było to konieczne, przykręciłam śruby – i voila! Gotowe do malowania Chalk Paint!!!

kolaż-farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-oldnewstyle-krzesło-lakier-3

 

Krzesło przed malowaniem i po – w nowej odsłonie.

 

kolaż-farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-oldnewstyle-krzesło-lakier-4

 

Do pomalowania użyła dwóch kolorów z palety farb Annie Sloan –  Chalk Paint Old White oraz Chalk Paint Henrietta. Pasy zrobiłam naklejając taśmę malarską. W związku, że krzesło miało być mocna eksploatowane, po wyschnięciu farby polakierowałam je lakierem Annie Sloan.

 

kolaż-farby-annie-sloan-chalk-paint-kredowe-oldnewstyle-krzesło-lakier-2

 

Jeśli masz pytania dotyczące malowania farbami kredowymi, zapraszam do kontaktu (przejdź tutaj).

 

Miłego malowania!