Emile – o kolorach Annie Sloan!

:Home » Blog » Emile – o kolorach Annie Sloan!
Emile – o kolorach Annie Sloan!

Hmm, co może łączyć kolor Chalk Paint® Emile z Pompejami? Fakt, skojarzenie nie jest dla nas oczywiste, ale dla Annie Sloan (pomysłodawczyni farb i tego koloru) było! Dlaczego? Wyjaśnienie poniżej. Chalk Paint® Emile jest w delikatnym kolorze oberżyny. Według mnie, to bardzo zmysłowy, delikatny kolor. Pięknie pasuje do kobiecych wnętrz, ale i świetnie wygląda w nowoczesnych przestrzeniach.

Annie Sloan wprowadziła go celowo do swojej palety kolorów Chalk Paint, ponieważ ten kolor posiada bardzo współczesny wydźwięk. Był używany przez artystów Charleson. A także – wyjaśniając pytanie z nagłówka – używany w XVIII wieku przez szkockiego architekt i dekorator wnętrz, jednego z najwybitniejszych artystów klasycyzmu, Roberta Adama.  Zaczął on używać ten kolor po podróży, którą odbył z braćmi do Włoch, gdzie oglądali ruiny Pompei. Warto wspomnieć, że projekty braci Adamów (zwanych Adelphi) cechowała lekkość i dekoracyjna forma, wysmuklenia i jednocześnie monumentalizm budowli. Ich styl wywarł znaczący wpływ na rozwój kompozycji i wyposażenia wnętrz schyłku XVIII wieku, znajdując odzwierciedlenie w stylu Ludwika XVI.

Powracając do naszego koloru Chalk Paint® Emile. Jeśli dodamy do niego odrobinę Chalk Paint® Old White, otrzymamy piękny wyrafinowany odcień kwitnącego w maju bzu.

Poniżej Emile na meblach:

 

chalk-paint-annie-sloan-emilie       źródło: http://www.yarner.blogspot.com/2013/07/bedside-tables.html

 

 

chalk-paint-annie-sloan-emilie-2 źródło: https://www.facebook.com/CottonSouthern