Cream – o kolorach Annie Sloan!

:Home » Blog » Cream – o kolorach Annie Sloan!
Cream – o kolorach Annie Sloan!

 

Długo zastanawiałam się, że z czym kojarzy mi się Chalk Paint Cream, do czego jest podobny. A że w życiu zazwyczaj jest tak, że najprostsze odpowiedzi najtrudniej wymyślić, palił mnie ten temat kilka dni. W chwili, w której już się poddałam, bingo! Skojarzyło mi się, Chalk Paint Cream przypomina mi koronkowe serwety i poduszki dziergane przez babcię. Teraz już wiem, dlaczego zawsze, gdy myślę o kolorze Cream, mam przed oczami dom w stylu Vintage, taki ciepły i przytulny, pachnący ciastem drożdżowym z truskawkami.

 

Ale to tylko moje skojarzenie. Nie należy zamykać się w jeden stereotyp, bo ten kolor ma naprawdę wiele uroku i wiele zastosowań. Wyobraźnia nie zna granic. Jednego jestem pewna, każdy, kto lubi pastelowe kolory zakocha się w Chalk Paint Cream.

 

Jest to miękki, ciepły, żółto-blady kolor śmietany. Wspaniale wygląda pod chłodnym Chalk Paint Paris Grey, ale także w towarzystwie Chalk Paint Scandinavian Pink oraz z detalami w kolorze Chalk Paint Old White.

 

Poniżej komoda w kolorze Chalk Paint Cream – przed i po:

 

chalk_paint_cream_komoda_1

źródło: http://www.thegoldensycamore.com/2013/08/give-old-furniture-modern-look-with-chalk-paint.html

 

A tutaj komoda w kolorze Chalk Paint Cream spatynowana ciemnym woskiem.

 

chalk-paint-cream-komoda-2

źródło: http://www.mypassionfordecor.com/2012/09/creamy-yellow-empire-dressers.html

 

Nie bójmy się łączyć kolorów Chalk Paint, dzięki temu paleta kolorów staje się nieograniczona. Do rozjaśniania najlepiej używać Chalk Paint Old White. Poniżej Chalk Paint Cream z jedną, dwiema i trzema częściami Old White.

 

chalk-paint-cream-rozbielenie

 

O innych kolorach Chalk Paint poczytasz wchodząc tutaj.