Jak zrobić czarny wosk Annie Sloan ?

Dziś kilka słów o woskach Annie Sloan Soft Wax Clear i Soft Wax Dark. Czy wiecie, że można zmienić ich kolor dodając do nich odrobinę farby Annie Sloan

Różnice między woskiem ciemnym i grafitowym

W tym wpisie pokażę różnicę po dodaniu farby Chalk Paint Graphite do wosku Soft Wax Clear oraz Soft Wax Dark. Ten pierwszy jest zupełnie bezbarwny i służy do zabezpieczenia pomalowanego farbą Annie Sloan mebla. Zaś wosk ciemny jest brązowy i używa się go do postarzania i patynowania stylizowanych przedmiotów.

Przykłady użycia czarnego wosku i ciemnego

I tak, w pierwszym przypadku dodałam do bezbarwnego wosku farbę Annie Sloan w kolorze Graphite, zaś w drugim przypadku farbę grafitową dodałam do wosku ciemnego.

czarny wosk

 

Oto jaki jest efekt na powierzchni.

Tutaj powoskowałam zmienionym woskiem farbę Chalk Paint Old White. Z lewej strony jest wosk powstały z połączenia jasnego wosku z farbą grafitową, zaś z prawej strony widać bardziej brązową powierzchnię powstałą z połączenia ciemnego wosku z farbą grafitową.

 

Ciemny czarny wosk do drewna

 

Na tym zdjęciu jest analogiczna sytuacja, aczkolwiek woskowana była powierzchnia w kolorze szarym Chalk Paint Paris Grey.
wosk szary ciemny

 

Bardziej grafitowy wosk uzyskamy dodając farbę Chalk Paint Graphite do jasnego wosku Soft Wax Clear (widać to na kwadratach po lewej stronie).

 

Zachęcam do eksperymentowania, wymyślania własnych rozwiązań, kolorów lub technik. Efekty mogą Was pozytywnie zaskoczyć.

Pamiętajcie,

„ogranicza nas jedynie wyobraźnia” !!!

Powodzenia!