Jak pomalować wiklinę farbami Annie Sloan

:Home » Blog » Jak pomalować wiklinę farbami Annie Sloan
Jak pomalować wiklinę farbami Annie Sloan

Pytacie czym i jak pomalować wiklinę ?!? W tym wpisie znajdziecie odpowiedź na to pytanie!

A odpowiedź jest prosta – ” farbami kredowymi Anni Sloan „!

 

Zacznijmy od początku! Od wielu lat opowiadam o wszechstronności farby Annie Sloan. Podczas warsztatów pokazuję techniki, tłumaczę jak i co malować. Opowiadam także o samej twórczyni tych rewelacyjnych farb Chalk Paint. Zawsze podkreślam, że łatwiej jest wymienić czego nie można malować farbami Annie Sloan. Bo prawda jest taka, że farbami Annie Sloan pomalujecie praktycznie każdą powierzchnię.

Czym malować wiklinę?

Widziałam tak wiele różnych przedmiotów pomalowanych farbami Chalk Paint, że śmiem sądzić, iż tymi farbami można pomalować dosłownie wszystko!!! Sama przetestowałam je na drewnie (wszelakiego pochodzenia i wyglądu), MDF-ie, plastiku, tkaninach, porcelanie, ceramice, skórze oraz na wiklinie.

I właśnie malowanie wikliny będzie tematem tego wpisu!

Jak pomalować kosz wiklinowy

W związku z tym, że kosz od wielu lat był przekładany z kąta w kąt, swoim kolorem nie pasował praktycznie do niczego, stwierdziłam, że właśnie nastał czas na jego zmianę. Wybrałam kolor kaczego jaja w palecie Annie Sloan, czyli Duck Egg Blue. Na dole zrobiłam biały pasek w kolorze Original.

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_Jak pomalować wiklinę

Malowanie wikliny jest niezwykle łatwe. Przypomina raczej muskanie jej pędzlem z farbą, niż typowe malowanie.

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_Jak pomalować wiklinę_4

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_malowanie wikliny_5

Jak pomalować wiklinę – dodatkowe zabezpieczenia

Po wyschnięciu farby warto ją zabezpieczyć bezbarwnym woskiem Annie Sloan, po to, aby nie zdzierała się i nie brudziła. Wosk najłatwiej nakładać specjalnie do tego przeznaczonym pędzlem z wyciętym w stożek włosiem. Dzięki temu mamy gwarancję, że wosk dotrze wszędzie tam gdzie powinien.

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_czym malujemy wiklinę_6 farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_jak pomalować wiklinę_7

Malowanie wikliny na biało oraz innych przedmiotów farbami Annie Sloan

Farby kredowe Annie Sloan sprawdzają się na wielu powierzchniach. Jeśli macie stare, niepotrzebne przedmioty, nie wyrzucajcie ich, tylko dajcie im drugie życie. Panuje obecnie (uzasadniona zresztą) moda na rozjaśnianie wnętrz. Najprostsza droga, żeby stworzyć wnętrze świetliste, jasne i przestrzenne to pomalowanie ścian oraz mebli i dodatków na biały kolor. Sprawdźcie sami, jakie to proste.

Zachęcam Was do eksperymentowania z farbami kredowymi. Szukając inspiracji możecie też zajrzeć na stronę www.anniesloan.com 

Miłego malowania!