Jak odnowić drewniany pojemnik czyli skrzynka w kolorze lnu DIY

:Home » Blog » Jak odnowić drewniany pojemnik czyli skrzynka w kolorze lnu DIY
Jak odnowić drewniany pojemnik czyli skrzynka w kolorze lnu DIY

 

Tym razem na warsztacie mała forma. Pomalowałam tą skrzynkę pod wpływem impulsu, miałam tzw. „wolną godzinę” i stwierdziłam, że czas zmienić skrzynce kolor. 

 

Wybrałam kolor lnu z palety farb Annie Sloan, czyli Chalk Paint French Linen.

Dostaję czasem pytania, czym malować? Ja zazwyczaj używam pędzli Annie Sloanpłaskiego ze sprężystym syntetycznym włosiem lub owalnego z włosiem naturalnym. Gdy forma mebla na to pozwala, używam też do malowania wałka do farb wodnych, jednak w tym przypadku pomalowałam skrzynkę zwykłą gąbką nasączoną farbą. Gąbka jest na tyle elastyczna, że pomalowanie tego pojemnika zajęło mi dosłownie kilka minut.

Gdy farba wyschła, zrobiłam szablon z wzorem pióra. Użyłam do tego farbę Chalk Paint w kolorze Old White. Całość zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem Annie Sloan Soft Wax Clear, jednak wcześniej postarzyłam skrzynkę robiąc przetarcia papierem ściernym o ziarnistości 120.

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-szablon-stencil-pióro-french-linen-kolor-lnu-malowanie-mebli-kolaż-1

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-szablon-stencil-pióro-french-linen-kolor-lnu-malowanie-mebli-kolaż-2

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-szablon-stencil-pióro-french-linen-kolor-lnu-malowanie-mebli-9

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-szablon-stencil-pióro-french-linen-kolor-lnu-malowanie-mebli-10

 

 

Jeśli wasza przygoda z farbami Annie Sloan dopiero się rozpoczyna, warto zrobić wprawkę na mniejszych przedmiotach niż meble. Dzięki temu można przećwiczyć techniki, zaznajomić się z farbą i nabrać pewności. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu, dane kontaktowe znajdują się TUTAJ.