O Annie Sloan i Chalk Paint

O Annie Sloan

Ponad 25 lat temu Annie Sloan wymyśliła swoją niesamowitą farbę Chalk Paint™. Zrewolucjonizowała tym zarówno branżę aranżacji wnętrz, jak i hobbistyczną. Dzięki temu Annie Sloan jest jedną z najbardziej znanych i cenionych światowych ekspertek w tematyce farb dekoracyjnych, kolorów i technik stylizacji mebli.

Inspiruje kolejne pokolenia, a jej kreatywne podejście do życia pozwalają uzyskać niepowtarzalne rezultaty. Zaraźliwy entuzjazm Annie do dekoracyjnego malowania mebli motywuje zarówno dekoratorów, malarzy jak i doświadczonych specjalistów.

Annie poprzez swoje podróże po Europie, do Ameryki Północnej i Australii zaraża miłością do farby i koloru. Od lat daje wykłady, prowadzi warsztaty z technik stylizacji mebli i uczy dekoracji wnętrz. Jej dorobek wydawniczy jest okazały. Wydała już ponad 20 książek na temat malarstwa dekoracyjnego, a ich sprzedaż przekroczyła 2 miliony na całym świecie. Najpopularniejsza książka w języku polskim autorstwa Annie Sloan to "Kolorowe pomysły na dekorację mebli" (aby zobaczyć tą książkę, przejdź TUTAJ).

chalk-paint-Burgundy-Annie-Sloan

W korzeniach Annie jest wielokulturowość. Urodziła się w Australii, jej ojciec był szkotem zaś mama pochodziła z Fidżi. Annie przybyła do Anglii wraz z rodzicami w wieku dziesięciu lat, by prowadzić rolnicze życie w hrabstwie Kent.

Annie z wykształcenia jest plastykiem i a po studiach, od połowy lat 70- zajmuje się w praktyce nurtem dekoracyjnym. W 1987 roku, Annie napisała niesamowicie popularną książkę „The Complete Book of Decorative Paint Technique”. Annie wiedziała, jakie są ograniczenia w zakresie znajomość kolorów, farb, pigmentów oraz historii sztuki, stąd pomysł stworzenia farby kredowej Chalk Paint™. Zależało jej, aby połączyć życie rodzinne z zainteresowaniami i życiem zawodowym.

Annie prowadzi swoją działalność w Anglii razem z mężem Davidem i zespołem młodych ludzi, którzy opiekują się globalnie marką, PR-em, marketingiem i dystrybucją farb. Oxford jest bazą Annie od ponad 20 lat i to tam po raz pierwszy opracowana Chalk Paint™. Prowadzi ona także swój sklep, który istnieje od 2000 roku, nadal korzysta z pracowni na tyłach swojego sklepu, jako miejsce na rozwijanie swoich technik i produktów.

O farbie kredowej Chalk Paint™

Chalk Paint™ nie jest po prostu farbą z dodatkiem kredy. Nie jest także farbą tablicową. Ponadto, nie jest to istniejąca dotychczas farba zmieniona tylko przez dodanie gipsu lub zaprawy lub nawet sody oczyszczonej do istniejącej farby. Chalk Paint™ jest wyjątkowo dekoracyjną farbą opracowaną do malowania mebli, podłóg i ścian. Jej obecny kształt zajęły Annie Sloan lata badań i doświadczeń pracy z farbą i kolorem.

Farba Annie Sloan świetnie przylega do większości powierzchni i tworzy niesamowite efekty szybko i łatwo. Można tworzyć nią strukturalne wykończenie oraz współcześnie modne gładkie powierzchnie. Chalk Paint™ jest nietoksyczną, na bazie wody farbą, która jest pozbawiona ołowiu, wolna od EG, bezzapachowa i ma bardzo niski poziom lotnych związków organicznych (LZO).

Dzięki Chalk Paint™ można osiągną wspaniałe możliwości. Annie Sloan bardzo starannie wybrała paletę kolorów. Początkowo przechodziła od miękkich, jasnych barw do odcieni żywych, czerpiąc z inspiracji zabytków kultury Europejskiej oraz popularnych w 20-tym wieku kolorów. Kolory zostały umiejętnie dobrane, aby zadowolić wszystkie gusta.

Kolory są intensywne, więc mogą być rozjaśniane, mieszane razem, przyciemniane, patynowane przy pomocy ciemnego wosku.

AS_ShopSept2014_02_72dpi