Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 22 kwietnia 2017

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 22 kwietnia 2017
Fotorelacja z warsztatów stylizacji mebli farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan – 22 kwietnia 2017

W raz z tymi warsztatami obchodzimy mały jubileusz, ponieważ te warsztaty są 60-tymi warsztatami malowania mebli farbami Annie Sloan zorganizowanymi przeze mnie i moją pracownię Old New Style.

 

Jak ten czas leci 🙂

Nie jestem w stanie zliczyć, ile osób przez ten czas odbyło u nas warsztaty, ale zapewniam, że lista jest dość długa. Oczywiście ze swojej strony serdecznie wszystkich zapraszam do odwiedzania naszej pracowni i na kolejne warsztaty malowania mebli farbami Annie Sloan.

A jak było na tych warsztatach? Zachęcam do obejrzenia zdjęć z ich przebiegu.

W warsztatach uczestniczyli: Monika, Kasia, Łukasz, Agnieszka i Marta.

Na początku warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak wykonać następujące techniki stylizacje mebli: impasto, malowanie strukturalne, patynowanie, frottage, tapowanie i postarzanie szablonu, stylizacja kolorowymi woskami. Wszystkie techniki były ćwiczone na deseczkach.

farby-annie-sloan-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-farbami-kredowymi-oldnewstyle-kolaż 1

Kolejnym etapem warsztatów było wystylizowanie przedmiotu lub mebla przyniesionego przez uczestników z domu.

Oto dzieła Marty i jej mamy! Skrzynka została pomalowana na kolor Chalk Paint Old Violet z szablonem z kolekcji Annie Sloan Arctic Poppy w kolorze Old White. Ten motyl – to w rzeczywistości domek dla owadów – został pomalowany na kolor kaczego jaja Chalk Paint Duck Egg Blue oraz ozdobiony szablonem w kolorze ciepłej bieli Original. Wszystko zabezpieczone bezbarwnym woskiem Annie Sloan.

farby-annie-sloan-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-farbami-kredowymi-oldnewstyle-kolaż 2

Kasia i Łukasz wybrali szarość Chalk Paint Paris Grey, z tym, że Kasia zabezpieczyła krzesło tylko woskiem bezbarwnym Annie Sloan, zaś Łukasz dodatkowo spatynował szafkę ciemnym woskiem Annie Sloan.

farby-annie-sloan-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-farbami-kredowymi-oldnewstyle-kolaż 3

Monika wzięła na warsztat skrzynię po babci. Pomalowała ją na kolor Chalk Paint Duck Egg Blue, a następnie mocno poprzecierała papierem ściernym odkrywając strukturę drewna. Skrzynia została zabezpieczona woskiem bezbarwnym Annie Sloan.

farby-annie-sloan-chalk-paint-warsztaty-malowania-mebli-farbami-kredowymi-oldnewstyle-kolaż 4

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do Old New Style na warsztaty malowania i stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan. Nasza pracownia mieści się w Warszawie przy ulicy Opaczewskiej 16.

Miłego dnia!

pozdrawiam,

Ewa.