Fotorelacja z warsztatów ekspresowych ( 22 i 29 września 2018)

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów ekspresowych ( 22 i 29 września 2018)
Fotorelacja z warsztatów ekspresowych ( 22 i 29 września 2018)

22 i 29 września, pierwszy raz po wakacyjnej przerwie, przeprowadziliśmy sobotnie dwuczęściowe warsztaty ekspresowe. Zapraszamy na fotorelację!

Warsztaty ekspresowe to nowość w naszej warsztatowej ofercie! Są to krótkie (bo dwugodzinne) i dość intensywne warsztaty, podczas których uczestnicy uczą się czterech technik stylizacji farbami Annie Sloan. Gwarantujemy, że po takich warsztatach uczestnicy będą gotowi stawiać pierwsze kroki w malowaniu mebli farbami kredowymi.

A co robiliśmy?

Pierwsza część warsztatów rozpoczęła się od niezbędnego wstępu do malowania farbami Chalk Paint. Ewa podzieliła się wiedzą teoretyczną na temat farb kredowych Annie Sloan; opowiedziała, co można malować farbami kredowymi, jak przygotować mebel do malowania oraz czym malować poszczególne rodzaje mebli; ponadto przybliżyła uczestnikom sylwetkę Annie Sloan i ideę jej farb kredowych.

Po części teoretycznej uczestnicy bazując na zdobytej wiedzy, przystąpili do malowania. Techniki zastosowane w części praktycznej to:

  • technika spękań impasto oraz postarzanie ciemnym woskiem Annie Sloan (czyli patynowanie);
  • technika „dwóch kolorów” (czyli dwukolorowa „przecierka”);
  • ozdabianie mebla wzorem przy pomocy szablonu (tapowanie);
  • technika frottage (czyli wykonywanie strukturalnego wzoru) wraz ze stylizacją kolorowymi woskami.

Druga część warsztatów odbyła się tydzień później, 29 września. Tym razem uczestnicy ćwiczyli następujące techniki:

  • malowanie strukturalne i patynowanie;
  • ombre (czyli przejście tonalne między kolorami);
  • postarzanie metodą chippy look.

Wszystkim biorącym udział w obu częściach warsztatów serdecznie dziękujemy za spędzony w sympatycznej atmosferze czas!

Mamy nadzieję, że nasze warsztaty będą początkiem przyjemnej i owocnej przygody ze stylizacją mebli farbami Annie Sloan. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach i na zakupach w naszym sklepie!

A tych, którzy nie zdążyli zapisać się jeszcze na warsztaty, zachęcamy do zapoznania się z terminarzem > Old New Style Warsztaty .

Poniżej fotorelacja z obu części warsztatów. Na początek zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszej części:

farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_1farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_2farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_4farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_5farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_5afarby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_7farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_8farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_9farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_10farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_11farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_12farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_13

A teraz kilka zdjęć z kolejnej części warsztatów ekspresowych, która odbyła się 29 września.

farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_1 farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_1a farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_1vfarby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_2 farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_3farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_4   farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_6a farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_7a farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_8 farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_9 farby_annie_sloan_warsztaty_ekspresowe_10

 

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze kolejne warsztaty. Jeśli chcesz zapoznać się z grafikiem warsztatów, przejdź TUTAJ!

Życzymy miłego dnia 🙂

Old New Style