Fotorelacja z warsztatów “8 technik stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan” – 2 grudnia 2017

:Home » Blog » Fotorelacja z warsztatów “8 technik stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan” – 2 grudnia 2017
Fotorelacja z warsztatów “8 technik stylizacji mebli farbami kredowymi Annie Sloan” – 2 grudnia 2017

– Jak poznać większości najpopularniejszych technik stylizacji farbami Annie Sloan w jedno przedpołudnie ?

– Odpowiedź jest prosta – należy przyjść na nasze warsztaty „8 technik”!!!

 

Otóż to!

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w organizowanych przez nas warsztatach, zachęcam do zapoznania się z opisem oraz terminarzem warsztatów (a znajduje się on TUTAJ).

Zaś wracając do fotorelacji z minionej soboty. Tym razem uczestniczki dopisały (z wyjątkiem jednej Pani, którą dopadło przeziębienie). Serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony dzień, a warsztatach tym razem udział wzięły Panie: Małgorzata, Bożena, Magdalena i Sylwia. Przy okazji wyrażę podziw dla determinacji Pani Małgosi – która przyjechała z Łodzi, oraz dla Pani Magdy i Sylwii – które przyjechały aż z Katowic.

Zawsze podczas warsztatów stylizacji mebli farbami Annie Sloan opowiadam, co można odnowić farbami kredowymi, jak się do tego zabrać, od czego zacząć i co jest potrzebne. Następnym etapem warsztatów jest część praktyczna – czyli malowanie i ćwiczenie technik na deseczkach. Podczas minionych warsztatów uczestniczki przećwiczyły następujące techniki: ombre, frottage wraz se stylizacją kolorowymi woskami, impasto, technikę malowania strukturalnego i patynowania,  chippy look, technikę postarzania przy pomocy „dwóch kolorów” oraz technikę zdobienia za pomocą wzorów wykonanych szablonami wielokrotnego użytku.

Zatem zapraszam do obejrzenia fotorelacji z warsztatów:

farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_1

Najwiecej emocji wzbudziło ćwiczenie techniki ombre (czyli przejście tonalne od koloru Chalk Paint Giverny do Chalk Paint Old White).

farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_2 farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_2a farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_4 farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_3

A tu zdzieranie farby czyli chippy look. Tutaj użyłyśmy kolor ciepłej bieli Chalk Paint Original oraz kolor kaczego jaja Chalk Paint Duck Egg Blue.

farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_6 farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_7 farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_8

Technika postarzania „dwoma kolorami” jest zazwyczaj na końcu warsztatów, ponieważ podczas jej wykonywania brudzi się najbardziej. Zaś ozdabianie mebli wzorami z szablonów jest jedną z bardziej popularnych metod stylizacji (jednak warto zrobić kilka prób przed ostatecznym wykonaniem jej na wymarzonym meblu).

farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_9 farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_10

A tak prezentuje się efekt tych warsztatów 🙂

farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_15farby_annie_sloan_kredowe_chalk_paint_warsztaty_8_technik_14

Jeszcze raz dziękuję uczestniczkom warsztatów, że zechciały pokonać taki szmat drogi, żeby wziąć udział w moich warsztatach – to dla mnie ogromne docenienie!

Ponadto serdecznie wszystkich zapraszam do zaglądania na naszego bloga oraz do odwiedzania naszej warszawskiej pracowni, a wszystkich zainteresowanych kolejnymi warsztatami zachęcam do zapisów.

Trzymajcie się ciepło 🙂

Pozdrawiam, Ewa.