Emperor’s Silk czyli metamorfoza sekretarzyka DIY

:Home » Blog » Emperor’s Silk czyli metamorfoza sekretarzyka DIY
Emperor’s Silk czyli metamorfoza sekretarzyka DIY

Farba Chalk Paint w kolorze Emperor’S Silk to kolor dla odważnych. Całego wnętrza w czerwieni chyba bym nie zniosła, ale jeden element w tym kolorze dodaje mnóstwo energii do wnętrza.

 

Wybór koloru sekretarzyka był oczywisty. Miał on być mocnym kolorystycznym akcentem w jasnym, monochromatycznym wnętrzu. W pomieszczeniu dominują głównie biel i szarość oraz styl skandynawski. Czerwony mebel świetnie się w nim odnalazł.

 

W pierwszym etapie pomalowałam cały mebel na czerwono, czyli Chalk Paint Emperor’s Silk decorative paint by Annie Sloan.

 

farby-annie-sloan-chalk-paint-emperors-silk-sekretarzyk-6

 

 

A pomalowałam go tylko po to, aby chwilę później wziąć w rękę gruby papier ścierny oraz ostre narzędzie i zdzierać farbę ile się da. Oczywiście nie radzę robić tego w domu, bo bałagan niesamowity.

 

farby-annie-sloan-chalk-paint-emperors-silk-sekretarzyk-kolaż-1

 

farby-annie-sloan-chalk-paint-emperors-silk-sekretarzyk-kolaż-2

 

Sekretarzyk – z wyjątkiem blatu – zawoskowałam jasnym woskiem Annie Sloan Soft Wax Clear. Blat, jako że będzie miejscem roboczym i mocno eksploatowanym, zalakierowałam.

 

farby-annie-sloan-chalk-paint-emperors-silk-sekretarzyk-16

 

Farbami Annie Sloan maluje się niezwykle łatwo i szybko, ale jeśli macie jakiekolwiek pytania, zachęcam do kontaktu – proszę przejść tutaj.