Ekspresowa metamorfoza stolika / Louis Blue, Old Violet, Emperor’s Silk, Old White

:Home » Blog » Ekspresowa metamorfoza stolika / Louis Blue, Old Violet, Emperor’s Silk, Old White
Ekspresowa metamorfoza stolika / Louis Blue, Old Violet, Emperor’s Silk, Old White

Przy użyciu farb kredowych Louis Blue, Old Violet, Emperor’s Silk, Old White

Farby kredowe Annie Sloan pozwalają na szybką metamorfozę mebla. Właśnie taka ekspresowa przemiana miała miejsce niedawno w naszej pracowni.

 

Nasz stolik już od dawna prosił o zajęcie się nim. Na początku był połączeniem farby Chalk Paint Graphite oraz Chalk Paint Giverny, później przemalowałyśmy go kolorem Chalk Paint Old White, jednak swoje musiał odczekać. W końcu Old White jak „czysta karta” zmobilizowała nas do zdecydowanego działania.

Ekspresowa metamorfoza stolika vintage

Szybka przemiana stolika vintage

Malowanie stolika na kilka kolorów

Malowanie zaczęliśmy od nałożenia Chalk Paint Louis Blue na górny blat oraz nóżki. Dolny blat pokryty został kolorem Chalk Paint Old Violet z domieszką Louis Blue. Aby wyróżnić ten niepozorny mebel  – poszaleliśmy z nogami. Te zostały potraktowane Louis Blue, mieszanką z dolnego blatu oraz mocnym akcentem czerwieni Chalk Paint Emperor’s Silk.

Kolorowy stolik vintage

Pomalowany kolorowy stolik vintage

Metamorfoza stolika była dobrym momentem na zreperowanie szuflady, której brak na pierwszym zdjęciu. Ją również niesymetrycznie pomalowaliśmy powyższymi kolorami.

Co prawda niebieski i czerwony to barwy mocno kontrastujące, jednak za sprawą delikatnego Louis Blue oraz Old Violet mebelek nadal wygląda delikatnie, a czerwień Emperor’s Silk dodaje mu charakteru. By podkreślić kontrast między niebieskościami zdecydowaliśmy się na pomalowanie krawędzi niezastąpionym Old White.

Efekt końcowy metamorfozy stolika vintage

A tak przemalowany stolik vintage prezentuje się w naszej witrynie.

Zapraszamy na Tarczyńską 11 w Warszawie!