Ekspresowa metamorfoza stolika / Louis Blue, Old Violet, Emperor’s Silk, Old White

Ekspresowa metamorfoza stolika / Louis Blue, Old Violet, Emperor's Silk, Old White

Farby kredowe Annie Sloan pozwalają na szybką metamorfozę mebla. Właśnie taka ekspresowa przemiana miała miejsce niedawno w naszej pracowni.

 

Nasz stolik już od dawna prosił o zajęcie się nim. Na początku był połączeniem farby Graphite oraz Giverny, później przemalowałyśmy go kolorem Old White, jednak swoje musiał odczekać. W końcu Old White jak "czysta karta" zmobilizowała nas do zdecydowanego działania.

image-3

image-2

Malowanie zaczęliśmy od nałożenia Louis Blue na górny blat oraz nożki. Dolny blat pokryty został kolorem Old Violet z domieszką Louis Blue. Aby wyróżnić ten niepozorny mebel  - poszaleliśmy z nogami. Te zostały potraktowane Louis Blue, mieszanką z dolnego blatu oraz mocnym akcentem czerwieni Emperor's Silk.

image-4

image-5

Stylizacja była dobrym momentem na zreperowanie szuflady, której brak na pierwszym zdjęciu. Ją również niesymetrycznie pomalowaliśmy powyższymi kolorami.

Co prawda niebieski i czerwony to barwy mocno kontrastujące, jednak za sprawą delikatnego Louis Blue oraz Old Violet mebelek nadal wygląda delikatnie, a czerwień Emperor's Silk dodaje mu charakteru. By podkreślić kontrast między niebieskościami zdecydowaliśmy się na pomalowanie krawędzi niezastąpionym Old White.

bez nazwy

A tak przemalowany stolik prezentuje się w naszej witrynie.

Zapraszamy na Tarczyńską 11 w Warszawie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.