Czym pomalować podłogę na biało ?

:Home » Blog » Czym pomalować podłogę na biało ?
Czym pomalować podłogę na biało ?

Muszę się pochwalić, że miesiąc temu było otwarcie naszego nowego sklepu w Warszawie!!!

Ale zanim do tego doszło, lokal przeszedł generalny remont. Wszystko wymagało odnowienia, w tym podłoga. I właśnie o tym będzie ten wpis.

Opowiem, jak pomalowałam starą drewnianą podłogę. 

 

Jakiej farby do parkietu użyć?

Pomalowałam ją oczywiście farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan. Zdecydowałam się na pasujący do wszystkiego kolor antycznej bieli, czyli Old White Chalk Paint.

Podłoga to stare, dębowe, nierówne deski przymocowane do legarów. Zanim zaczęłam malować, umyłam podłogę (nie szlifowałam jej) i zaszpachlowałam wszystkie szczeliny pomiędzy deskami. Użyłam do tego dostępnego w markecie budowlanym kitu do podłóg.

 

Przygotowanie do malowania podłogi farbami

Malowanie podłogi - przygotowanie

 

Szpachlowanie dziur zajęło mi kilka dni, po czym przystąpiłam do malowania podłogi.

Malowanie drewnianej podłogi

Farbą kredową Annie Sloan pomalowałam dwie warstwy, robiłam to dużym wałkiem do farb wodnych. Podłogę zabezpieczyłam mocnym lakierem do parkietów. Zapach lakieru był dość intensywny (i wydaje mi się, że pomimo upływu kilka tygodni, czuć go nieznacznie cały czas), dlatego radzę lakierować przy otwartych oknach/drzwiach.

Pod wpływem lakieru, farba trochę przyciemniła się i kolor nabrał głębi.

W związku z tym, że nie zależało mi na nieskazitelnej gładkości podłogi (szczególnie, że deski były nierówne), nie szlifowałam poszczególnych warstw lakieru. Jednak jeśli zależy wam na uzyskaniu gładkiej powierzchni, przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy lakieru, radzę przeszlifować papierem ściernym (i odpylić) każdą suchą warstwę.

 

Biała farba do podłóg i nie tylko

Malowanie podłogi na kolor biały farbami Annie Sloan

 

Efekt końcowy wyszedł tak:

 

Farba kredowa do malowania podłogi od Annie Sloan

 

Zalety farb Annie Sloan – do malowania parkietu, podłogi i nie tylko

Wielokrotnie już powtarzałam, że farby Annie Sloan dlatego są tak wspaniałe, ponieważ można nimi malować bez przygotowania po każdej powierzchni. Farby dają mnóstwo możliwości, ale dobrze jest zabezpieczyć farbę -w zależności od intensywności użytkowania – albo woskiem, albo lakierem (wodnym lub poliuretanowym).

W tym przypadku użyłam lakieru do parkietów o wysokiej wytrzymałości, odpornym na częste użytkowanie, mycie itp.

Jeśli nasuną się Wam jakiekolwiek pytania dotyczące malowania farbami Chalk Paint, zachęcam do kontaktu. Dziękuję, że dotrwaliście do końca wpisu.

Miłego malowania!

Pozdrawiam,

Ewa.