Lem Lem – kolor z przesłaniem – o kolorach Annie Sloan!

Annie Sloan po wizycie w Etiopii postanowiła wesprzeć organizację humanitarną Oxfam i stworzyła nowy kolor, Lem Lem. Każda sprzedana puszka pomaga zebrać fundusze dla Oxfam’u, na walkę z ubóstwem na świecie.

 

Co było inspiracją do stworzenia koloru Lem Lem?

W roku 2017 Annie Sloan odwiedziła Etiopię oraz projekt międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam’u: Nasiona dla Etiopii. Zainspirowała ją jasna, ciepła zieleń pól roślin cebulowych uprawianych dla pozyskiwania nasion. Rośliny te uprawiane są przez tamtejsze kobiety w ramach projektu Oxfam, a dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży nasion, kobiety mogą utrzymać zarówno siebie jak i swoje rodziny.

Nazwa Lem Lem w języku Etiopii (amharskim) znaczy „kwitnąć”. Annie wiele razy słyszała to słowo z ust kobiet uprawiających tamtejsze rośliny celulowe. Pomyślała, że to odpowiednia nazwa dla tego koloru, ponieważ symbolizuje nadzieję (tak jak projekt Oxfam’u: Nasiona dla Etiopii).

Zrzut ekranu 2018-01-03 o 12.53.38

 

Zachęcam do kupowania i malowania kolorem Chalk Paint Lem Lem, ponieważ zarówno Annie Sloan, jak i wszyscy ambasadorzy i sprzedawcy farb Chalk Paint oraz ich klienci, pomagamy zbierać dodatkowe fundusze na walkę z ubóstwem. Dochód z każdej sprzedanej puszki koloru Lem Lem przekazywany jest organizacji Oxfam.

 

Kolor Lem Lem pasuje do projektów w stylu lat 50-tych, ale trzeba przyznać, że także świetnie wygląda postarzony i spatynowany ciemnym woskiem Soft Wax Dark Annie Sloan.

AnnieSloan_LemLem_Inspiration_HomePage_576px

AnnieSloan_LemLem_Inspiration2_896px

AnnieSloan_LemLem_Inspiration1_896px

 

Jeśli chcecie przenieść się do gorącej Etiopii i na własne oczy obejrzeć inspiracje oraz proces powstania koloru Chalk Paint Lem Lem – koniecznie zobaczcie ten film!

 

Na koniec życzę Wam wszystkiego dobrego.

Serdeczne pozdrowienia,

Ewa.

 

Zrzut ekranu 2018-01-03 o 12.53.26