20 pomysłów na kwietnik ogrodowy

:Home » Blog » 20 pomysłów na kwietnik ogrodowy
20 pomysłów na kwietnik ogrodowy

Wiosna tuż tuż, więc postanowiłam napisać na temat „na czasie” – czyli o pomysłach na kwieciste ozdoby ogrodów.

 

Wraz z nadejściem wiosny posiadacze ogrodów i tarasów mają duże powody do radości. Słońce mobilizuje i zachęca do prac na świeżym powietrzu, a wiadomo, że nic tak nie cieszy oczu podczas wypoczynku, jak widok zieleni i kwiatów.

Spójrzcie, jakie wynalazłam inspiracje na kwietniki, które możemy umieścić nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie lub balkonie (wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z Pinterest.com). Przyznam, że niektóre kwietniki naprawdę zachwycają pomysłowością i uświadamiają, że nie warto wyrzucać staroci (i warto wykorzystać je do ukwieconej ozdoby)!

 

Vintage metal chest of drawers planted with Campanula Ocean and metal container planted with Campanula 'Monique'
Vintage metal chest of drawers planted with Campanula Ocean and metal container planted with Campanula 'Monique’

kwietnik 2! kwietnik 3! kwietnik 4! kwietnik 5! kwietnik 6! kwietnik 7! kwietnik 8! kwietnik 9! kwietnik 10! kwietnik 11! kwietnik 12! kwietnik 13! kwietnik 14! kwietnik 15! kwietnik 16! kwietnik 17! kwietnik 18! kwietnik 19! kwietnik 20!

Znaleźliście pomysł dla siebie? Zróbcie przegląd na strychu, w piwnicy, garażu i wyszukajcie coś, co można zaaranżować na niepowtarzalny kwietnik. A do odnowienia i przemalowania starocia oczywiście możecie użyć farbę kredową Annie Sloan (koniecznie zabezpieczając ją mocnym lakierem przeznaczonym do warunków zewnętrznych).

Słoneczka wam życzę,

pozdrawiam, Ewa.