Wiosenna skrzynka w kolorze Tilton, Firle i Amsterdam Green

Niedawno Annie Sloan wprowadziła do swojej palety nowe kolory Charlestone: Rodmell, Tilton i Firle. Przy pomocy dwóch ostatnich oraz znanego Wam już Amsterdam Green, wyczarowaliśmy wiosenną skrzynkę na nasze skarby. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz opisu tejże realizacji.

Nasza skrzynka była nieco okurzona, dlatego przed malowaniem oczyściliśmy ją wilgotną gąbką. I to koniec przygotowań! Po tym zabiegu od razu przystąpiliśmy do malowania. Postawiliśmy na żywe, słoneczne wnętrze skrzynki w kolorze Tilton. Dla dobrego pokrycia, nałożyliśmy dwie warstwy farby.

image-9.png

image-10.png

image-8.png

 

Kiedy wnętrze naszej skrzynki wyschło, zabraliśmy się za pracę nad zielenią na wewnętrzu naszego pudła. Niezwykle intrygującym okazało się połączenie kolorów Amsterdam Green oraz Firle. Zastosowana technika to mieszanie kolorów na malowanej powierzchni tzw. "mokre na mokrym". Najpierw nałożyliśmy głęboki, ciemny Amsterdam Green, a następnie (póki farba była jeszcze mokra) szybkimi ruchami nanieśliśmy nasz nowy, soczysty Firle. Co w efekcie dało nam nieszablonową zieleń z efektem odrobinę przypominającym ombre.

image-7.png

image-6.png

image-5.png

 

Aby nieco skontrastować powierzchnię skrzyni, po wyschnięciu mieszanki Amsterdam Green i Firle, lekko suchym pędzlem pomalowaliśmy nierównomiernie czystym już Firle, calą taflę mebelka.

W ostatnim etapie przemiany, skrzynka oczywiście została zabezpieczona bezbarwnym woskiem Wax Clear.

 

image-4.png

 

A oto efekty. Jak Wam się podoba połączenie kolorystyczne? Zachęcamy do przesyłania Waszych eksperymentalnych realizacji!

image.png

image-3.png

 

Na koniec życzymy wszystkim, równie słonecznego jak wnętrze naszej skrzynki, dnia!

Możliwość komentowania jest wyłączona.